şükela:  tümü | bugün soru sor
  • çöpleri öğütmek için mutfaklarda bulunan alet.
  • ayrıca her şeyi yiyen insanlara da denir.
  • eviyenin içine takılan anormal gürültülü çalışan ve yanlışlıkla içine düşen kaşık çatal gibi nesneleri yamuk yumuk eden bu yüzden de asla çalışırken içine parmak sokulmaması gereken nesne.
  • uzun sure calistirmazsaniz icindeki coplerin o leziz kokusu eve kisa surede yayilabilir.
  • mutfaktaki en elzem ihtiyaçlardan biridir. özellikle yemek artıklarını yok etmek için fevakalade kullanışlıdır. çöpe möpe döküp de ortalığı kokutmak yerine sallarsınız lavaboya, iki fışfış bi tık biraz gürültü filan bi bakmışsınız her şey uçmuş gitmiş.
  • zeytin çekirdeği, havucun soyarken kesip attığımız sert ucu, soğan kabuğu gibi bir takım materyalleri öğütmeyip saklamak ya da etrafa fırlatmak özelliğine sahip olmasına karşın beklenmedik şekilde kemik, karpuz kabuğu gibi atıkları yok edebilir.
    bulaşık makinasının tamamlayıcısı olarak önemlidir.
  • (bkz: waste maid)
  • gerilim filmlerinde gerilim unsuru olarak en cok kullanilan ev aleti ...
  • evinizdeki düşman. hayatım boyunca bir tanesiyle bile karşılaşmamış olmama rağmen, "çöp öğütücüsü nasıl bişeydir acaba? " diye zihnimde canlandırmaya çalıştığımda, parçalanan parmaklarımın görüntüsü oluşuyor kafamda**.
    izlediğim hiçbir filmde üretim amacına yönelik kullanımını görmedim. ne zaman filmde görsem ya birinin parmağını koparıyor, ya da birinin saçından yakalamış kafa derisini yüzmeye çalışıyor. bazı filmlerde de bozulmuş oluyor. hemen tamir ediyorlar. sahibi teşekkür ediyor bu canavarı tekrar tehlikeli hale getirince.
    bunların benim için cinden periden farkı da yok. gerçek hayatta bir tane bile görmedim, ama korkuyorum.
    bunlardan birini kesinlikle evime almayacağım gibi, hiç biriyle bir odada yalnız başıma kalmam!