• bugun facebook'u ziyaret edip, ufak bir konusma yaparak craigslist'in hikayesini anlatti.

gordugum en naif insanlardan biri.

craigslist'i pine uzerinde yazdigi perl scriptleri ile calisan bir mailing list olarak baslatmis. es dost arasinda populer olup cc sayisi pine'in limitlerinin otesine gecince bir marka yaratmaya karar verip, isim dusunmus ve "sf events"'de karar kilmis, komunite "ya biz zaten aramizda ona isim koyduk, craigslist diyoruz" deyince isim olarak craigslist'i kabul etmis. daha sonra sirketlesmis, bir ara microsoft ile banner uzerinden reklam anlasmasi yapmissa da sonra olmadi bu boyle diye vazgecmis. 99'da "ya ben iyi bir yonetici degilim ki, ben niye yonetmeye calisiyorum bu sirketi" diye dusunup bir ceo ile anlasmis ve en iyi yaptigina inandigi is olan musteri temsilciligini yapmaya baslamis. halen de bir musteri temsilcisi olarak calisiyor ek olarak craigslist'de zararli icerikleri temizlemek ile ugrasiyor. hala pine kullaniyormus bu arada.

bu arada yolda gorseniz, otobuste filan yaniniza otursa craigslist'i yapan adamin o olduguna inanamazsiniz. daha cok pazara alisverise cikmis devlet memuru goruntusunde bir adam.
hesabın var mı? giriş yap