şükela:  tümü | bugün
 • ingilizce krank, kol, manivela.
 • the almightynin 1994 tarihli albumu, grubun en guzel* albumudur.
 • catherine wheel şarkısı türküsü*.
 • vücuduna zehir enjekte edilen chev chelios'un zehirin aktif hale geçmesini engellemek için sürekli yüksek miktarda adrenalin salgılaması gerekmektedir. bunun için de elinden geleni yapar, şehri birbirine katmaktan hiç çekinmez. nerede heyecan orada yaşam düsturuyla hareket etmektedir. konusu itibarıyle otobüste geçen speed'in insana uyarlanmış versiyonu gibi gözüken bu sene aksiyon sinemasının parlak yapıtlarından biri olacak gibi gözüküyor. en azından senaryosu dikkate değer..
 • bruce willis'in veliahti olarak gosterilen jason statham adli oyuncunun son filmi. 1. dakikasindan biti$ anina kadar aksiyonu tavanda olan film. tek kotu tarafi ucuz esprilerle filmin biraz basitle$tirilmi$ olunmasi. konu gayet guzel ama daha ciddi bir$ey yapilabilirdi.

  -----spoiler------
  film yakla$ik 1,5 saat suruyor, lakin izleyiciler de gercek zamanli izliyormu$ hissine kapiliyor cunku filmin konusu 1,5 saat icinde $ekilleniyor. 24 dizisi gibi.
  -----spoiler------
 • transporter 2 rezaletinden sonra jason statham'in bomba gibi döndugu film olmustur.
  film, lafı fazla uzatmadan hemen 30. saniyesinde konusuna dalış yapıyor. saçmalıklar, senaryo açıkları zerre kadar umurunuzda olmuyor çünkü 87 dakika boyunca sizi hop oturup hop kaldırtmasını biliyor bu film.
  türün sevenlerinin mutlaka izlemesi gereken bir film.
 • konusu gereği bir an bile durmayan ve uzun zamandır izlediğim en iyi aksiyon filmi.
 • cüneyt arkın'ın; dünyayı kurtaran adam'la ilgili bir programda, kameraya şaşkın ve ufaktan kaçırmış bir yüz ifadesiyle bakıp/söylediği: "filmi çekerken kapadokya'da turistler vardı. ve halimize gülüyorlardı." çift taraflı aforizmasının- turist tarafından hıza bulanmış -kokain kırıntılı çevre dostu- bu salisede kült olan film. kuşkusuz tüm kült filmler gibi ev formatlarında yeniden keşfedilecek, fakat bilgisayar oyunu çerçevesini; mesela falling down'da, primitif silahların sahne kullanımlarında ki zorunlu değişim fikrinden sadeleştirerek; bir "rockstar games" motifinde açması-yeni doğan cehennemin göl kenarı habercisi gibi uygunsuz ve lanetli. click-le, bang arasında hiç vakit kaybetmeksizin. havaya sıkılmış bir tavır gibi. bu arada "hava" demişken filmin son 38 saniyesi virgülün uzantısını kırıp, cümlenin açılışına kırık bir bira şişesiyle tecavüz etmiş durumda. öyle bir durum ki; bir sinema biletine bu kadar çılgınca bir kahkaha gizlemek neredeyse suç günümüzde. (ne yazık ki.) yazarlar ve (aynı kişiler)- snowblind dökmeli, tony scott [küpte ki kızlar, teras shoot-out'ları, havuz kenarı içki, su sıçratan araba=domino, enemy of the state, revenge/uyuşturucu veren taksi şöförünün dönüşmesi, asansörde ki adam=dolambaçlı olarak fincher] ters aynalı yönetmen(ler) bir yana; bu filme para yatıran herkesin elinden öpüyorum. kendini slapstick janrında bile ciddiye alan bir sinema imparatorluğuna; takma bıyık üstünden en net cevabı sokmuşlar.
 • upuzun bir klip şeklinde tanımlanabilecek film. peki böyle olması filmi kötü mü yapıyor hayır. türü bazı izleyicilere hoş gelmeyebilir ama jason statham rolünün hakkını vermekte ve de filmi izlenir kılmakta.