• bu adamı lost'taki john locke'la o kadar özdeşleştirdim ki, office izerken sanki locke'muş gibi izliyorum creed'i. canlandıran aktör'le karakterin adı aynıdır bu arada.

ayrıca dizinin oyuncularına, gerçek hayatta canlandırdığı role en çok benzeyen kişi kim diye sorulduğunda neredeyse hepsi creed dedi. gerçek hayatta da böyle garip bi adammış creed abimiz.
  • ofiste herkes toplu halde kusarken onları izleyip erişte yiyebilen bir adamdır. bu karakterin üzerine dizi bile çekilir.
  • eşcinsellik konusunda fikrini söylerken şunları belitmiştir:
    "in the sixties, i made love to many, many women. often outdoors. in the mud and the rain. and it's possible a man slipped in. there would be no way of knowing."
  • the office'in halloween gününde geçen bir bölümünde ofise üstü başı suratı kan içinde gelir. o günün halloween olduğunu ise sonradan öğrenir, perfect timing der.
  • kendisiyle ilgili bazı gerçekler:

1- esas adı william charles schneider'dır (kimliğini gösterir).
    2- zamanında kendisinden creed bratton isimli birinin birşey çaldığını ve o kişinin ortadan kaybolduğunu söyler.
    3- başı derde girince borçlarını william charles schneider'a aktardığından bahseder.
    4- karakteri canlandıran oyuncunun gerçek ismi william charles schneider'dir. creed bratton ise sahne adıdır.
  • aktör olan creed daha önce müzik yapmış, setçi, bumcu, aksesuar sorumlusu olarak da çalışmış ve film müzikleri bestelemiştir. 60ları çok hızlı yaşamıştır.
    dizi karakteri olan creed, onun bir karikatürüdür. hani bizimkiler'deki rutkay aziz'in adı rutkay olsa onun gibi bişi olurdu.

aktör olan creed "çok asit çaktım, iyi de para döktüm o kadar aside. bir flashback yaşamam gerek. bir tane olsun hakediyorum, ama olmuyor. kendimi kazıklanmış gibi hissediyorum. elalem 'nefis flashback'ler yaşadım' deyip duruyor. ben de istiyorum," demiştir. bu sözler, dizi karakteri creed'in ağzından çıksa hiç eğreti durmaz.
  • 2008 çıkışlı albümünde all the faces adlı inanılmaz güzel bir şarkı bulunan adam. evet, finalde akustik versiyonu çalan şarkı.

sizi şöyle alalım:

creed bratton - all the faces
  • en bomba olaylarından biri de, ofisind otobüse taşındığı bölümde, yoldan alınan şapkalı otostopçu olarak karşımıza çıkmasıdır.
hesabın var mı? giriş yap