• bir radiohead şarkısı. bob dylan ın eşlik ettiği ve ev ortamında söylenmiş bir versiyonu da vardır. bob dylan i don't belong here kısmını abartarak söyler. notadan sapar viuuuuuuu diye naralar atar.
  • insanın ruh hali ne kadar iyi olursa olsun, ne kadar mutlu neşeli olursa olsun; dinlediği anda bunalımdan bunalıma sokangöz yaşı döktüren , dalıp götüren ve işin kötüsü berbat hissettirdikçe kendini dinleten şarkı. bağımlılık yaratıyor, yıllarca dinleyip sıkılmıyorsun, büyülü sanki...
  • kendini ezerken,karşısındakini bir o kadar yücelten şarkı.her daim insanı bunalıma sokabilir.
  • thom yorke'un hapisteki bir katilden mektup almasina vesile olmus efsane sarki. mektupta yazilana gore katil kendini creep'teki kisiyle ozdeslestirmis ve "o sarkidaki surungen benim. o kizi oldurdum. beni bunu yapmaya zorladilar. yapan ben degildim, kafamdaki sozcuklerdi!" demis!

thom yorke mektup icin "kendimi sanki birileri mezarimin ustunde yuruyor gibi hissettim" yorumunda bulunuyor.
    (kaynak: radiohead / studyo imge muzik yayincilik, 1998)
  • bildigim en eski ve en begendigim cover larindan birini the pretenders yapmistir.hem de 1995 yilinda.
    http://www.youtube.com/…lml2n4xb9gu&feature=related
  • film. anafikir: "metroda uyuya kalma!"
  • hahah çok tatlı şarkıdır lan creep. tamam belki bir there there, bir videotape değildir ama alayına da gider. her şeyin başladığı ve bittiği yerde kendi kendine konuşur.

buradayken gözlerine bakmaya kıyamazdım. melek gibisin, tenin beni ağlatıyor. hala yani. tüy gibi süzülüyorsun latif bir dünyada. keşke ben de özel olsaydım. bence sen çok özelsin lan! ama işte gel gör ki ben sürüngenin tekiyim, sefil bi ibneyim. hatta ben burada n'apıyorum ki? buraya ait değilim ben. acıtsa da umrumda değil. ben de hakim olayım böyle, nasıl desem; mükemmel bi fiziğim olsun, mükemmel bi ruhum olsun, yani içim de dışım da öyle süper olsun ki, yokluğumu hisset hissedebil hissettireyim sana! ama dedik ya, sen çok özelsin. keşke ben de öyle olsaydım. maalesef ben bir sürüngenim, hayallerde yaşayan bir ibneyim. eet eet burada ne sikim için duruyorum bi fikrim yok sadece buraya ait olmadığımı biliyorum. ha çıktı kapıdan gidiyor zaten. koş bakalım. koş koş kaç. git amına koyim seni ne mutlu edecekse, artık her ne istiyorsan.

http://www.dailymotion.com/…ve-tokyo-summer-s_music

radiohead hayranıyım, en sevdiğim şarkı creep.
  • üzerine yazdığım şiir şöyledir:

sen weirdo ol ben tanrıça olurum senin çün
    hiç istemesem de
    yalnız senin içün

ama sen tanrı ol ben weirdo olayım bu daha iyi benim çün
    yalnız benim içün
  • damien rice coverı tam damien rice tadında olmuş şarkı. genelde creep coverlarında vurgulanan öldürücü etkisini tamamen atmış adam ama bir yandan da garip bir yumuşatıcı havaya bürünmüş şarkı klasik damien rice usulüyle, değişik.
  • radiohead’i meşhur eden bu şarkının radio edit versiyonunda, orijinali “you’re so fuckin’ special” diye olan sözleri “you’re so very special” olarak değiştirilmiştir.
hesabın var mı? giriş yap