*

şükela:  tümü | bugün
 • maskeleri saglam ve rahattır gozunuz kapalı alın. paletleride saglam olmakla beraber agırdır acemiler zorlanabilir.serbest dalanlar icin gara 2000 paleti tavsiye edilir.
 • pahali ama kaliteli, scuba ve serbest dalis ekipmanlari ureten firma. daha ucuzunu isteyenler beuchat'i tercih edebilir.
 • italyan malıdır...
  apache modeli tutukluk yapan, comanche modeli ise yeni teknoloji ile üretilmiş saat gibi çalışan bir zıpkındır.
  gara 2000hf ve gara 3000 paletleri hernekadar iyi olsalarda palalarının değişmemesi büyük bir dezavantajdır. uzun yıllar size hizmet edebilecek maskeler üretir.
 • yüzme, dalış sporları için aksesuar ve kıyafet üreten italyan şirket.

  http://www.cressi.it/
 • suitleri kalitelidir. zıpkınları iş görür. paletleri gayet iyidir. genel olarak tercih edilesi markadır.
 • 1930'lu yılların buhranlı zamanlarında* ayetullah cressi, kardeşi abuzer cressi ile birlikte piccola kıyılarında balıkçılık yapmaktaydı. bir gün dalarak balık avlamanın olta ve ağ ile balık avlamaya göre daha verimli olduğunu farkettiler. bu yönde çalışıp cressi markasını yarattılar. inceci, kırılgan ekipmanlar ürettiler. inceci derken romario'nun top oynayışı gibi böyle... şıkır şıkır, hala da öyledir. parası olan içindir sanki. kullanımı incedendir böyle, nasıl anlatayım incedir işte. ama c4 kadar da ince, yumuşak, narin değildir. şimdiye kadar kullandığım tüm cressileri kırdım ben. dur bi daha düşüneyim... evet. rondine gara'larım vardı eskiden ama yıllarca kullandım, ömrü doldu ve kırıldı. onu saymıyorum. cressi 2000'lerim oldu bir ara, onları da akıntılı bir denizde kırdım. apache tüfeklerim var birkaç tane, orası burası, özellikle de kabzanın altındaki bağlantı yeri kırıldı. tüfek fazla uppgrade edilebilen, orası burası kurcalanabilinen bir ekipman, onu da saymayayım. apache'lerimin herhalde artık sadece kabzası ve gövdesi apache'dir. diğer taraftan yumuşacık da bir markadır. mesela elbisesi daha bir sarar adamı, hatunları mesela daha güzel gösterir. mares'in, technisub'un düzlüğü, keskinliği yoktur. reklamlarda oynattıkları karılar daha güzeldir, belki ondandır.

  bunların hepsi yalandır, geride kalmıştır. cressi de diğer tüm markalar gibi teknolojiyi dibine kadar kullanır. uzakdoğudaki fabrikalara fason mal yaptırır. kazulet ekipmanlardan, uzay çağı ürünlerine geçmiştir çoktan. bunlardan önce renzo mazzarri için severiz cressi'yi,
  umberto için severiz.
 • bc ve regülatör açısından konuşursak; eski ve yeni ürünlerini bir arada kullanma şansı yakaladığım markadır.

  yalnız şu var; gittikçe dandikleşiyor, özellikle regülatör konusunda. ikinci kademenin içindeki krom mekanizmada pas mı olur lan??

  elbiselerine hala laf edilemez, orası ayrı...
 • ekipman satın alacak dalıcıların hiçbir zaman ilk tercihi olmamıştır, 6.5/10 alır malzemeleri benden, ancak wetsuit tasarımı konusunda kendinden daha kaliteli markaları geçmiştir 10 numara 5 yıldız güzellikte dalış elbiseleri üretirler.

  pnömatik zıpkın alacak olanlar cressi tercih edebilir sıkıntı yok ancak yüksek kalite lastikli bir zıpkın arıyorsanız hemen başka yere çevirin kafanızı cressi düşünmeyin bile.
 • kalitesi dışında, dalış elbiselerinin göze de hitap ettiği marka. popo yine teletabi poposu oluyor ama genel olarak güzel.
 • decathlon'dan aldığım paletin markası. normal paletlere göre oldukça kısa olması ve topuk kısmının ayarlanabilir olması çok iyi iki özelliği. fakat palet çok sert ve yüzerken acayip yoruyor. ya ben bacak kası yapacağım, ya da o kullanılmayan eşyalar arasında kendisine bir yer bulacak.