şükela:  tümü | bugün
  • eski adı monaco (mco) olan coin'in önceden sadece kendisi için oluşturduğu, sonrasında dönüşüp daha kapsamlı bir cüzdan ve coin değişim aracı olan platform ve altcoin.
    kredi kartı var çeşit çeşit.
  • buradan kredi kartı ile coin alan varsa yeşillendirebilir mi ?
  • bu bir coin bankası olmak isteyen oluşum. güzel bi appleri var, içinde onlarca farklı crypto tutabiliyorsun. kendisine ait 2 tane token var mco ve alt coin cro. mco esas token, sınırlı sayıda , totalde 32 milyon adet sirkülasyon 16 milyon. cro ise para birimi gibi bu bankanın ..

app içerisinde temel olarak şu hizmetleri veriyorlar ;

- visa debit kart, dünyanın her yerinde kullanabiliyorsun. (birini reffere edersen 50$ ödül var iki tarafa da) (kartların tipine göre extra avantajlar sunuluyor, harcama tutarının bir kısmını cashback olarak iade etme, ücretsiz spotify, netflix , lounge hizmet etc etc .. )
    - exchange (borsa ) (her ay %50 discount token satışı ve cro token mevduatı için yıllık %20 faiz var, ayrıca trade battle ile extra ödüller dağıtılıyor)
    -cüzdan (cüzdanda tuttugun coinler için günlük faiz geliri elde edebilirsin )
    - vadeli coin mevduatı ( mevduatta tuttugun coinler için %12 ye varan yıllık faiz geliri elde edebilirsin )
    - coin teminatlı kredi
    - yatırım fon hizmetleri

reffli linkten üye olur, 50 mco kilitleyerek (180 gün boyunca ), ücretsiz ruby visa kart siparişi verirseniz, anında hem siz hem ben 50 $ kazanırız .
  • önümüzdeki dönemde epey yükseliste olacagini düsündügüm sirket.

12 mayis günü syndicate dedikleri etkinlik serisi kapsaminda %50 indirimle bitcoin satisi gerceklestirecekler. sartsiz katilim da mümkün olmakla birlikte eger alacaginiz bitcoin miktarini arttirmak isterseniz kendi coinleri olan cro dan 6 ay stake etmeniz gerekiyor. bu stake edilen cro icin de yillik %20 faiz veriyor oldukca iyi. bu stake etme durumu daha sonraki syndicate etkinliklerine de katilim hakki sagliyor. güzel bir yatirim.

diger bir güzel uygulamasi ise kart olayi. adamlar bildigin visa ile anlasma saglayip kart cikarmislar, hala gelistirme asamasinda falan degil, bildigin insanlar almis kullaniyor. ve bu kartlarin seviyesine göre %5 e kadar geri ödeme alinabiliyor. ek olarak spotify netflix harcamalarini geri ödeme özelligi de var. üst seviye kartlarda lounge hizmeti ve expedia indirimler vs. bu kartlardan alabilmek icin de belli miktarda mco stake etmeniz lazim. ne kadar mco stake ederseniz ona göre kartin segmenti ve özellikleri artiyor. ben karta basvurdum. türkiyede dagitimlari corona biraz gecene kadar sürecek gibi.

mobil uygulamasini gercekten cok güzel tasarlamislar.

mco coini suan coinmarketcapte 16. sirada. ben yakin zamanda ilk 10 icerisine girip binance icin cok ciddi bir rakip olacagini düsünüyorum.

eger buradan üyelik olusturup 50 mco stake ederek kart siparisi verirseniz karsilikli 50$ kazanilabiliyor. herhangi bir soru olursa yesillendirebilirsiniz. sözlük hesabi olmayanlar da telegramdan bana sorabilir.
  • müşteri hizmetleri leş gibi olan platform.
  • şuan gördüğüm kadarıyla saadet zinciridir.

ekşi'de bitexen gibi borsalara saadet zinciri diyen bir kitle var. (btc'nin kendisine bile saadet zinciri diyen mallar da var.) bitexen saadet zinciri değildir. çünkü kimseye para dağıtmaz. kendilerinde bulunan exen coin dağıtırlar. siz bu exen coini benim gibi kullanıcılara satarsınız ve türk liranızı hesabınıza çekersiniz. yani sizin elinizdeki liraların kaynağı benim gibi kullanıcılar. satamazsanız elinizde kalır. bitexenin sürdürülebilirliği yeni üyeye bağlı değildir. işlem hacmine bağlıdır. yani hiç yeni üye almasa bile her ay kâr eder.

2 exen(36tl) kazanmak için tıklayabilirsiniz.

crypto.com ise size 50 dolar veriyor. kendi cebinden. hatta refli üyeyseniz refli kişi de 50 dolar alıyor. yani her üyede 100 dolar dağıtıyor. karşılığında ise 50 mco coini 180 gün borsada tutmanızı istiyor. 180 gün dolduğunda 50 mco'nuzu geri alıyorsunuz. gün itibariyle 50 mco coin 200 dolar. sizden 200 dolar alıp 50 dolar veriyor. bir süre sonra 180 günü dolduran kullanıcıların mco'larını geri veremeyecek duruma gelecek. çılgın paralar bunlar.

şimdi her saadet zincirinde olduğu gibi ilk girenler kazanır. biz hep çiftlikbank mağdurlarını konuşuyoruz. sesleri çıkmasa da çiftlikbank'tan iyi para kazananlar var. çünkü başta güzel para dağıtıyor. çiftlikbank yapısı itibariyle çabuk patlayacak saadet zinciriydi. crypto.com ise tahminim çok uzun sürecek. çiftlikbank'ın yumurta, süt, bal gibi gerçek ürünleri vardı. bunun ise visa kartı var.

saadet zincirleri erken dönemde kazandırır. o yüzden kazanıyorum, 180 gün sonra mco iadesi aldım gibi savunmalar yapmayın. değirmenin suyunu anlatın. sistemsel yapıyı savunun. benim kazandırsa bile saadet zinciri ile işim olmaz. başkalarının canını yakamam.

son olarak kripto paralar ile ilgilenenler bu oluşumu yakından takip etsinler. dünyanın en büyük saadet zinciri fiyaskosu olmaya aday. hem de kripto para dünyasında. bu adamların dükkanı kapatıp kaçtıkları gün btc/eth short için büyük fırsat olacak. daha bir kaç senesi var. aklınızda bulunsun.

not: eğer oluşumu yanlış anlamışsam ve saadet zinciri olmadığına kanaat getirirsem bu entry'i düzenleyeceğim.
  • mco coini artık kullanmayacaklarını belirtmişler. bu yüzden mcoları bir bonus ile birlikte croya çevirme şansı tanıyorlar. bonuslar da tabiki yine 6 ay kilitli kalacak. bu tarz hamleler gelecek adına hoş olmayan sinyaller. daha önce de belirttiğim üzere sistem karmaşık ve dengeli bir ponziyi andırıyor. umarım değildir.
  • referans ile üye olup hem gelen 50 dolar neyin nesiymiş denemek hem de şu kartlarını almak istemiştim. bir de ekstradan 20 euroluk bir mco alışverişi yaptım. aradan bayağı zaman geçti, karttan falan da ses çıkmayınca lanet edip paranın tamamını çekeyim dedim. nedense ingiltere banka hesabına para aktarmayı bir türlü başaramadım. üye olurken bahsi geçen rehin sürelerini falan da çoktan geçmiştim oysa ki.

en son çare olarak btcturk cüzdanıma güç bela yatırdığım 20 euro'yu 23 euro olarak etherium cinsinden aktarmayı başardım. 50 dolar muhabbeti ise tamamen zırva. total balance kısmında görünen para miktarı ayrıntılı incelenince hiçbir coinde gözükmüyor. orda yazan bir sayı sadece ya da başka bir olayı var ama ben anlamadım. zaten anlasam da bu kadar karmaşık bir sistemde bir ibnelik olduğu hissi oluşuyor.

özetle tüm bu crypto.com macerasından 3 euroluk bir kazançla ayrıldım, başka da bir boka yaramadı. üstüne bir de yaşanan kart fiyaskosu falan da eklenince, bulaşmayın boşverin derim. zaten türk bankalarına para transferi de yapılmıyor.
  • şunu asla unutmayın. birisi dere geçerken umarsızca at değiştiriyorsa; o, köşeye sıkıştığında her şeyi yapabilir demektir.
  • hiç iyi sinyaller vermeyen kripto sitesi. faizde bıraktığım kripto paraları vardı. haftada bir olarak kazanılan faiz kısmını serbest bırakıyor. ancak o kısmı bozabilmek için belirli bir tutara gelme şartı bulunuyor.

sinek küçüktür ama mide bulandırır. bu son yaptıkları onu kapatıyoruz bunu al hareketi hoş olmadı. ben de pılımı pırtımı toplayım kaçtım burdan. bir sorunla karşılaşmadım ama çok tavsiye etmiyorum.