• "daha dünya'da bermuda üçgeninin sırrını çözememişler, gökteki sırrı çözmeye çalışıyorlar. gitmiş havayı karıştırıyor. ya bir insan bu kadar akılsız olur mu? aşağıyı halletmeden yukarıya çıkılır mı?"

arada bir yerlerde "ne kadar cahil adamlarsınız" da diyor. harbi ne cahil adamlarsınız. bak carl sagan'a, o kadar uğraştı durdu kitaplar yazdı, uzaya altın plak fırlattılar. neymiş efendim uzaylılar bulur da dünya'yı tanırlarmış, iletişirmişiz. ya sen salak mısın? uzaylılar nerden anlasın senin dilini? bunu bile akıl edemeyen adamlara ne denebilir ki..
  • cübbeli hoca uzay araştırmaları yapanlara cahil diyor fakat bu kendisinin fenni ilimler konusundaki cahilliğini ortaya koyuyor. eğer uzay araştırmaları olamasaydı bugün hayatımızı kolaylaştıran pek çok icadı kullanmıyor olurduk. bunlardan en bilinenini ve hayat kurtaranını söyleyeyim: duman dedektörü. bir diğer buluş su arıtma ve filtreleme sistemleri. belediyenin boklu sularını arıtıp çay yaparken "cahil bunlar" demiyorsunuz tabi. çizilmez gözlük camlarını kullanırken hiç şikayet etmiyorsunuz.

daha fazlasını merak eden şuraya bakabilir.
  • genel olarak cübbelinin cahil diye aşşağılanmasına neden olmuş konuşma. tamam bu adam cahil diye aşşağılanıyor eyvallah banane zaten müridimiyim anasını satıyım. ama anlamadığım bir husus var;

bu adam sanki allahın peygamberiymiş gibi bu adamın üzerinden sen niye islamı karalamaya çalışıyorsun? o zaman sende cahilsin. eğer derdin güzel ilim yaymaksa git oku, araştır, düşüncelerini temellendir, sonra da insanların gönlünü kazan oturt karşına doğru ilimi öğret onlara. ama yok bul bi şarlatan kendine hemen göm onu kolay yoldan islamı da yanında gönder.

zaten bu adamların iki kelimesinden biri hadis, onlarda allah kelamı kuran'ı ağza alacak yürek yok. bunların amacı öğrenme fakiri insanlara ideoloji yayma. boşuna bu adamlara üfürükçü, hurafeci denmiyor.

özetle bu adamda bunu eleştiren de aynı yolun yolcusu anlayacağınız sözlükdaşlar. sadece ideolojileri farklı.
  • şakaysa süper yorumlardır..

memlekette komedyen çıkmıyor diyorsunuz. çıkmıyor çünkü çıkmasına gerek yok. komple komediyiz olm. gavurun komedyeni de, bizim komedyen de, olduğu gibi üstüne hiçbir ekleme yapmaya gerek duymaksızın bizi anlatıyor olm. dümdüz anlatıyor..

adam bizim aksarayı anlatıyor yarılıyor lan millet, ben aynısını haber bülteni diye izliyorum amk..
  • uzay araştırmaları hakkında yorum yapacak bir kişinin bu ve benzeri alanda en az lisans düzeyinde eğitim görmesi, atıp tutacaksa da bu alanda bari hiç olmazsa araştırma yapmış olması gerekli olduğundan onemsenmemesi gereken yorum.
  • (bkz: başkası adına utanmak)

keşke "dünyadaki her işi hallettiniz bir gök yüzü eksikti" demek yerine "her işe burnumu soktum bir uzay araştırmaları kaldı" şeklinde kendi kendine söyleseydi de bu konuşmayı izlememiş olsaydık.

güçlü bir hitabete sahip olabilirsin, hatta bununla kitleleri etkiliyor da olabilirsin, hatta ve hatta bu işi iyice şova dökmüş de olabilirsin ama hoca bu kadar da cahilce konuşulmaz ki.

sanırım ne yazık ki bu çağ en azından ülkemiz için bilgiden ziyade toplumu ama yalan ama doğru bir şekilde etkileme gücü ile tarihteki yerini alacak.
  • işte bunlar hep misvak kafası.
  • "elinde çekiç olan herşeyi çivi olarak görürmüş" deyişine uygun, dindar bir müslümana ait beyanattır. içler acısıdır. bir kez daha islamın izlediği yolun neden "yaratıcıya ancak akıl yoluyla ulaşılabilir" diyen ibni rüşd'ü değil de, "yaratıcıya ancak iman yoluyla ulaşılabilir" imam gazali'yi takip ettiğine isyan ettiren açıklama olmuştur. yazık, çok yazık ve acınası.
  • ısin geyigi bi tarafa hakaretler bi tarafa bu yorumu talihsiz buluyorum acizane zayif da olsa ilim cinde ise gidip ordan aliniz diyen ekmel bir mursidin ve oku ile indirilmeye baslanan kurani azimussan in yolundan gittigini soyleyen biri icin talihsiz buluyorum. ıslam a gore once kainat kitabi okunacak ki bu olay da budur sonra kuran ile tedebbur ve tefekkur edilecek ve sonrasinda nefsi tanima ile on dokuz bin alemin kainatın rabbi taninacaktir ama bu sozler olmamis gibi be usta.
hesabın var mı? giriş yap