• neden gelişmediğimizi, gelişemediğimizi gösteren bir olay.

diziyi izlemedim, karakterleri bilmiyorum ama bu davranış karakterin yapısına uygunsa hiçbir sıkıntı teşkil etmez. dizi bu, eğitici kamu spotu değil. kimse kimseye böyle ders vermek zorunda değil.
  • diziyi izlemiyorum ancak olayın özeti şu sanırım; serseri mayın takılan polis, normal polise atar yapıyor, halk buna tepki gösteriyor ve polisten özür dileniyor.

madem böyle efsanevi bir geri vites yapacaktın sayın sorumlu, neden senaryonun kalanını da milli iradeye bırakmıyorsunuz? şu saatten sonra dizinin adı da değişmeli bence ayrıca.

(bkz: 15 temmuz şehitler çukur'u)
  • diziyi bırakmamı sağlamış gelişme. bir de millet tribe girmiş. afferin şimdi o hummerı altından alın diye ayar çekiyor. amerika'da herkesin silahı var. durmadan katliam oluyor. şu punisher çiçek toplasın mı diyorlar acaba. ya da katliamdan sonra özür mü diletiyorlar. nasıl bir döneme geldik şu ekşici çomarlar ile beraber nefes alıyoruz. hassasiyet diyorlar. olm bu kurgu lan gerizekalı. onu geçtim daha geçen hafta kokoreç yüzünden adamın kafasına silah dayadılar. binlerce polis fetö yüzünden suçlu. hayır her işin kötü yapanı ve kötüye kullananı var. böbrek kaçakçısı için çalışan doktorlar falan var gençler. siz nerede yaşıyorsunuz. senaristlerin geri vitesi bitirdi gözümde diziyi. zaten tek türk dizisi izliyordum her sene. artık izlememeye karar verdim. ne işim var cidden. ayrıca sevdikleri dizide vartolu takır takır adam öldürüp sokakta trafikte adam dövüyor, uyuşturucunun kralını satıyor.

mahalle var polis giremiyor. hem de polis denilince aklınıza trafik polisi gelmesin. bak bu bile giremiyor

https://i.ytimg.com/vi/yrpkizwrdi0/hqdefault.jpg

ne toma, ne akrep falan giremiyor. adamlar dizinin başından beri polisi hafife almış zaten. ekşici mallar buna hassasiyet kasıyor. olm cidden bu kadar gerizekalı ile nası aynı döneme denk geldik ya.

birincisi o yaşta o amir var. ayrıca adam dizide 30 yaşında falan belki.

http://m.bozcaadahaber.net/…mniyet-amiri-oldu/6507/

http://www.sakaryahalk.com/…niyet-amiri-haberi.html
  • ülkede her mesele için nabza göre şerbet verilmesine örnek teşkil eden vukuatlarından biridir sadece. illa bir şeye tepki verilince geri adım atılması yavşaklağına da sırıtık kalmış bir kanıttır ayrıca. hayır, aşağılanan polis memuru hâlâ "ben görevimi yapıyordum, sen kimsin!" minvalinde bir cevap bile vermiyor, veremiyor. güce tapmanın ne kertede olduğunu gözüne gözüne sokuyor.

bir diziler olsa neyse ama gündelik yaşamı, kamuyu ilgilendiren her şeyde arttı bu yavşak tavır. biri çıkar kadına tacizde bulunur, hatta onu döver, mahkemeye çıkar, salıverilir, kamu tepki gösterince hooop zanlı içerde. bir yerde herhangi bir canlıya yönelik şiddet vuku bulur, ne bileyim türlü hukuksuzluk döner, kamera kayıtlarını kamu görünce gereği yapılır. bıraksan, ses çıkarmasan neler yapılacak! memlekette aklıselim iş dönmez oldu.
  • tamam o caman cülide olsun.
  • dizide özür dilendiğine göre trafik polisleri trafikteki ensesi kalın magandaları rahatlıkla durdurup ceza yazabilir artık.
    türkiye çok daha adil ve güzel bir ülke olacak bundan sonra. bu sahne ülkenin kaderindeki kırılma anıydı.
  • hahahahahga olaya gel. ekşi resmen trollemiş dizinin senaristini bu kekolarda buraları okuyup bunları bi bok sanmışlar. “ hem ayranım dökülmesin, hem götüm sikilmesin “ diye bu ucube şeyi hazırlamışlar. gidin biraz behzat ç. izleyin kekolar . sonrada bu işi bırakın. bçatışmada 50 kişinin ölmesine kimse bir şey demiyor sikindirik bir sahneye takıyor. olm geçen sahnede millet birbirini taradı en az 20 ölü 20 yaralı amk. böyle bir olay düşünsenize gerçekte. günlerce deli gibi konuşulur koyamet kopar. mafyaya operasyonlar başlar amk. müziği hoşuma gitmişti birde annemin ısrarı ile geçen ilk ve son bölümünü izledim.
  • "never underestimate the power of stupid people in large groups. [büyük gruplar halindeki aptal insanların gücünü asla küçümsemeyin.]" - george carlin
  • ilginç bir hadisedir.

mesela bundan sonra bütün dizi karakterleri yaptıkları kötülükler için özür mü dileyecek? vartolu saadettin vartoya gidip sizden özür diliyorum yaptığım kötülüklerle sizlerin adını lekeledim bundan sonra lakabım miami 'li saadettin mi diyecek? ya da hatta saadettin 'lerden de özür diliyorum. bundan sonra namım miami 'li sam mi diyecek? arkadaşlar üşüttük iyice üşüttük amk.
  • emrah denilen şahıs sanırım komiser. özel hayatındaki sorunlardan dolayı dmk’ya aykırı davranması onun yaptığı davranışı haklı çıkarmaz, özür dilemesi de suçunu hafifletmez.

bakanlık müfettişi görvlendirilerek görevi kötüye kullanmak, çalışanı tehdit etmek, görev başındaki memurun görevini engellemek suçlarından disiplin soruşturması geçirmesi gerekmekte.

öyle bir özürle bitmez bu iş o komiser açığa alınacak.

not: madem gerçekçi bir senaryo o zaman bu dediklerim olacak. yok “bu dizideki olayların gerçek hayatla alakası yok” ise o geri vitesi yapmayacaksın. azcık omurgalı olun amk 3 kuruş için milletin yalakası olmayı bırakın artık!

not2: behzat amir nerde bu daltaraklar nerde amk! behzat amirim o haritayı alıp götüne sokardı bu kadar tepkiye rağmen.

demekki neymiş? herkes behzat ç. yapacak kadar cesur değilmiş!
hesabın var mı? giriş yap