• (bkz: omurgasız canlılarda bugün)

eskiden istifa bir duruştu. insanlar öyle ya da böyle hatalarından dolayı istifa eder ya da buna mecbur bırakılırdı. sonra, yüzsüzlük edip istifa etmemeye başladılar. sonra derken epeydir. şimdi ise bunu “istifa edersem saygısızlık olur” teranesi altına koymaya başladılar. kovulmak, görevden ayırılmak bunlar için daha şerefli oluverdi.
  • cumhurbaşkanı böyle bir şey istese başka bir seçeneğin var sanki.
    cumhurbaşkanı istese yapmayacağınız bir şey var mı? kapıkulları
  • ismail saymaz'ın şu yorumu her şeyi açıklıyor;

"ttk başkanı ahmet yaramış, istifasını isteyenler için şöyle diyor:
    “cumhurbaşkanımız isterse istifa ederim. ama kendim istifa edersem bunun saygısızlık olacağını düşünüyorum.”
    ak parti iktidarında istifa müessesesi ortadan kalkmıştır. istifa ettirilme müessesesi vardır."
    nokta.

edit: imla
  • sayın cumhurbaşkanım parantezine alınarak okunması gereken yazı.
  • yemin ediyorum okurken vıcık vıcık oldum bu ne ya. istifa etseydin keşke. böyle hunharca yalamak mı olur.
  • demek istiyor ki :
    "ben buraya cumhurbaşkanı sayesinde, o atadı da geldim. liyakat söz konusu olsaydı zaten gelemezdim. dolayısı ile zaten kendi çabamla gelmediğim bir makamdan, kendi kafama göre ayrılamam. arayan kovarsa giderim"
    bu kadar çapsız, koltuğunu haketmeyen, kendi yerine yakışmayan birini daha önce görmemiştim.
  • "darbe teşebbüsüne karışmış, pişman olmuş" acaba nasıl sürçi lisan olmuş bir anlatsa. "karışmış" yerine şu cümlede "pişman" olunan ne olabilir acaba. yemesin bizi de tabi esasen konutabiki bu değil.
  • o atadı diye istifa etmek bile hakaret sayılıyor, bu güc kimseyi rahatsız etmiyor mu allah aşkına.
  • adamlar dalkavukluğun kitabında yazacak yer bırakmadılar.
  • istifa 1
    istifa 2
    istifa 3
    özür 1
    istifa 4

3 dakikada google'da japon istifa yazıp haberlerde aradığımda son 9 10 ayda gerçekleşen istifaları görüntüledim ve karşıma bunlar çıktı.

hani bir arkadaş vardı, günah işleme özgürlüğümüze müdahele ediliyor demişti. evet şimdi artık günah işlememe özgürlüğünüze de müdahele ediliyor.

hani daha fazla bu vebala girmeyeyim istifa etmeliyim içgüdüsü de, "beni bu göreve atayan isterse istifa ederim" iç güdüsüne dönüştü. seni göreve atayan istifanı istediğinde istifa etmek olmuyor zaten o, görevden alma oluyor. istifa senin hür iradenle alacağın bir karardır be.

“odalarınızda benim resmimin olmasını istemiyorum. devlet başkanı ikona değildir, idol değildir. oraya benimki yerine çocuklarınızın fotoğrafını asın ve ne zaman bir karar alacak olsanız onların gözlerine bakın”
    zelenskiy
hesabın var mı? giriş yap