• bence mütevazılık yapıp az söylemiş. 500 falandır
  • kesinlikle yalan olan uydurma bir sayıdır. oylarımız düşmedi diye algı yapıyorlar ki halk yine "adam kazanacak abi. kime verelim?" deyip akp'ye bassın. ayrıca böyle yaparak karasız oyları da kendilerine çekmeyi hedefliyorlar.

benim şahsi fikrim akp'nin taş çatlasa oyu tek başına %30-35 bandında.
  • "hem seçmen algısı hem seçmen davranışı hem seçmenin talepleri, hassasiyetleriyle ilgili ar-ge başkanlığımız her ay düzenli olarak araştırma yaptırır. biz trendleri izleriz ve trendlerle olayların ve bizim politikalarımızın seçmen nezdindeki etkisini görür ona göre siyasetimizi revize ederiz"

eğer gerçekten bunu yapıyorlarsa vallahi bravo.

demek ki adamlarda bir sorun yok. sorun seçmende. adamlar her ay dört defa seçmen ne istiyor, yaptıklarımız seçmeni nasıl etkiliyor diye sorguluyorlar. seçmenin istediğini veriyorlar.

dediğim gibi. sorun seçmende.
  • bu durumda 30-32 bandındalar diye anlıyorum.

gerçi daha seçime 3 yıl var niye şimdiden söyleme gereği duyulmuş acaba?

ülke için hayırlısı olsun. her şeyin çok güzel olmasını isteyenlerdenim, ülkem için!

t- bir söylem.

edit: imla.
  • herhalde günlük vefat sayıları ile anketlerdeki oy oranlarını karıştırdı kendisi. ne de olsa aynı kaynaktan çıkıyorlar.
  • --- spoiler ---
    daha seçimlere var 3 yıl, 3 yıl öncesinden bunlar telaş içerisinde aslında kendi oluşturdukları birbirine benzemezler ittifakı...
    --- spoiler ---

3 yıl önceden anketler başladığına göre telaşın kimleri sardığı besbelli.
  • bu sözlerin doğruluğunu test etmek için sadece iki büyük gelişmenin toplumdaki yansımasına bakmak yeterli. ilki aya sofya'nın ibadete açılması, ikincisi karadeniz'de bulunan doğalgaz rezervi.

ikisi de şimdiden unutuldu.
  • anketi kendi il, ilçe teşkilatlarında yapsanız yine aynı sonuca ulaşamazsınız. zaten bu sonuçlar çıkmış olsun akşama seçim olur yarına bile değil.
  • 100 yillik devletin politikalari artik haftalik anket sonuclarina gore belirleniyormus. bu itiraf edilmis. oyle 10 yillik, 20 yillik, 50 yillik ulke devlet planlamasini bosverin artik haftalik politika uretip secmenlerimiz memnun degilse politikayi degistiriyoruz diye anladim ben.
hesabın var mı? giriş yap