• diş fırçaları ikiye ayrılır, curaprox ve diğerleri. kesin bilgi yayalım lütfen.
  • naylondan yapilma ve iki üc kullanim sonrasi anten gibi yanlara dogru ayrilan dis fircalarina, binbes yüz basan dis fircasi markasi. zira killari curen denilen bir maddeden. deforme olmuyor. fircalama esnasinda disin yüzeyinde giciklanma/huylanmaya sebep olmuyor. kücük, kompakt bir bas kisma sahip.

ergonomik degilmis gibi (kivrimsiz) görünen ancak gayet ergonomik olan sapi ve hos renkleri ile insanin sürekli dislerini fircalayasi geliyor. kendisi gibi olmayan diger dis fircalarina kiyasla daha yogun ve daha nazik temizliyor. uzun sureli kullanimda fark cok acik.

asla cok yumusak veya cok sert olmayan üc cesidi vardir:

* curaprox cs 1560 soft diş fırçası: 1560 aktif curen kıllı

* curaprox cs 3960 super soft diş fırçası: 3960 aktif curen kıllı

* curaprox cs 5460 ultra soft diş fırçası: 5460 aktif curen kıllı

yetkili eczanelerde satiliyor. güncel fiyati 14-16 tl arasi degisiyor. göreceli fiyatini da -ay cok pahali/yok len iyimis fiyati da- sonuna kadar hakediyor.

http://www.curaproxturkey.com/

bunu seven bunu da sevdi.

(bkz: marvis)
  • dişlerimi tavşanla fırçalıyormuşum gibi geliyor bana bunu kullanırken, o kadar yumuşak. siyah diş macunu evet dişleri beyazlatıyor ama optik olarak o an mı yoksa gerçekten uzun süreli mi anlamıyorum (geri zekalıyım).
    bir de lavabo simsiyah oluyor.
  • diş bakımına özen gösterenlerin mutlaka tanışmalarının gerektiği diş fırçasıdır. kendinize bir iyilik yapın, bir an önce bu diş fırçasını edinin. mümkünse 5460 ultra soft modeli olsun.

uzunca bir süredir bu markayı kullanıyorum. bu markayı bilmezken, yıllarca marketlerde satılan diş fırçalarını alarak kendime haksızlık etmişim sözlük.
  • ağız ve diş sağlığı alanında ürünleri bulunan isviçreli marka.

eğer diş sağlığınızı ve bakımınızı önemsiyorsanız başka hiçbir markayla zaman kaybetmeyin. curaprox la ne kadar erken tanışırsanız o kadar iyi. 5460 soft modeli diş fırçasıysa diğerleri bence kaşağı falandır olsa olsa. *
  • isviçre’de üretilen, hassas dişler için rahatlıkla kullanılan diş fırçasıdır. üzerinde bulunan rakam kıl sayısını, haç şeklinde işaret ise isviçre bayrağının sembolüdür. kılları domuz kılı olabilir(!) sen misvakla...
  • mukemmel otesi dis fircasi markasi. geceleri dis fircalama eziyet iken, 5460 ile dislerimi sonsuza kadar fircalayabilirim. bu fircayi kullanmaya basladigimdan beri de dis eti kanamasi diye birsey kalmadi. tesekkurler dişperisi klinik.
  • 5460 kodlu ultra soft dis fircalari mukemmel olan isvicre markasidir. normal dis fircalarinda ortalama 600 firca kili varken bunda 5460 tane vardir.

curasept gargaranin da normal klorheksidin gargaralarinin aksine dislerde renklenme yapmadigi belirtilmekte.
  • ağız ve diş sağlığı ile ilgili ürünler üreten firma*. 1560 kodlu diş fırçası ise mütiştir. üzerinde 1560 adet 0.15mm çapında fırça kılı olduğunu iddia ediyorlar doğru mu bilmem,saymadım ama dişleri güzel fırçaladığı bir gerçek oral-b,colgate falan hikaye.

link editi : http://curaprox.ch/index.php?language=tu
  • dişlerine aşırıdan daha aşırı bir özen gösterenlerin fırçasıymış. bir senedir bunu görüyor ve daha iyi anlıyorum.
    geç kaldım tabii tanışmakla evet kabul ediyorum ama ben soft diş fırçasını bile kendi kendine keşfetmiş biriyim. o tavsiyeler veren diş hekimleri ancak reklamlarda oluyor sanırım. sorarım sorarım her seferinde sanarsın ki ağızlarında kilit var. söylemezler. kuzenim almış bunu bana geçen yaz. bende çünkü diş fırçası ve macunu fetişi var resmen. evimde bir çekmece var banyoda, bunlarla dolu, bakıp bakıp seviniyorum. şimdi diğer hepsi düştü gözümden. sıfır. tıss..
    yaşasın curaprox. ama her yerde bulunmuyor ya. buna içleniyorum.
hesabın var mı? giriş yap