agk

  • azimli
  • mülayim ama sempatik (537)
  • 5175
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

behzat ç.

12. bölüm spoiler.

- şule tayyar diyalogunda sakarya kritiği güzeldi. şule de haklı tayyar da, ama sakarya iyidir.
- behzat ç. eve elinde bir dolu bira poşeti ve açık bir birayla geliyor. bunu bizim gibiler anlayabilir. tamam marifet değil de o ilk birayı arabada açıp evde devam etmenin tadı bir başkadır lan.
- elemanlar, "bu adam neyi arıyor" diye konuşuyorlar, bu da işte geçen hafta da değindiğim hususlardan biri için önemliydi. yediği içtiği ayrı gitmeyen adamların birbirlerine yardım edememesi kötü bir şey. adam kendini arıyor lan kendini.
- kahveci cevat'ın kahvedeki sorgu sahnesi çok iyiydi. cevat'ı oynayan abiye saygılar, tam bir pis kahveci.
- behzat ç.'nin kimseye eyvallah etmeyecek kadar kafayı kırması, abisine ve meyhaneci hüseyin'e şüpheli olarak yaklaşması, klasik sorgu tekniklerini onlara da uygulaması bana garip gelmedi.
- onun götü kalkmış olayı vardı. arası bozuk trio'dan zengin olanı için akbaba'nın "onun götü kalkmış" repliği her şeyi özetleyip üzerine konuşmaya gerek bırakmazken araya mürekkep yalamış adamın* "sınıf farkı" diyerek girmesi lümpeninse* sınıf farkı tanımını duyunca "aynı okulda mıymışlar?" demesi dizinin detaylarının güzel bir ispatı oldu.
- bölümü izleyip de gençler tribününe hallenen arkadaşlar; gidin destekleyin mutalaka ama o tribün oyle ateşli bir yer değil. nedim önderliğindeki grubun "lütfenli" ısrarları üzerine ayağa kalkılır, sonra çekirdeğe devam edilir.
- film sahnesine gemide'nin monte edilmesi ve diziye gelen bazı eleştirilerin buradaki muhabbet üzerinden cevaplanması güzel oldu.
- kız kardeşini sorguya alan bir adamla tanıştık, ayrıca o kardeş ne güzelmiş ya allah gönlüne göre versin. harun'a feci ayar olmaya başladım biraz toparlanması lazım. ne olursa olsun behzat ç.'nin yakın ekibi sınırlarını bilen adamlardan müteşekkildir.
- "30'luk mu 50'lik mi" sorusuna verilebilecek güzel cevap 35'liktir sanırım.

bir daha izlemek lazım, zor şartlar altında izledim.

devamını okuyayım »
19.12.2010 23:09