• yaptırmamış biri ile evlenmek ile aynı resmi prosedürleri ve süreçleri gerektirmektedir, o yüzden ekstra bir zorluğa neden olmaz.
  • seks yapan herkesin başına gelebilecek olası bir durum.
    araba kullanan herkesin kaza yapabileceği gibi.

edit:çok soru geldi bir doktor olarak bana doktor olarak
    sevgili yazarlar korunan bir insan nasıl hamile kalabilirmiş?
    araba kullanırken emniyet kemeri taktığınızda sizi %100 koruyacağının garantisi veriyorlar mı?
  • affetmek derken? geçmişte yaşanmış diyorsun, yani senden önce. öyleyse burada senin affedip ya da affetmeyeceğin bir durum yok, çünkü seninle alakalı değil.

evleneceğin kişinin geçmişlerine takılmaktansa, o kişinin hatalarından nasıl ders alarak yaşadığına bakmak daha önemli.
  • ahlakçılık goygoyu.. karısını kardeşim diye mısır firavununa sunan, ontolojisi gayrimeşru bir ilişkiye dayanan, evlatlığının karısıyla evlenen peygamberleriniz varken ahlakçılık yapmayın bence.
  • başlık sahibinin böyle bir sorunsalı olduğuna inanmıyorum. bana samimi gelmedi. anket bile hazırlamış. meşhur troll redvelve de yapardı böyle, yok kızkardeşi down sendromlu çocuğu aldırsın mı aldırmasın mı falan diye, sözlüğü böler, reytingleri zıplatır, troll aklınca kürtaj karşıtı laikler ve kürtaj yanlısı dinciler yaratırdı.

bu neyin yoklamasıysa ey sözlük, dürüst ol, canımı ye. sor ne soracaksan, hangi konuda istiyorsan yokla nabzımızı. ama her yoklamanda kim saf, kim kül yutmaz, bir de onu yoklamaya kalkman çok sevimsiz.
  • kadınlar klubü sözlük ve muhteşem yazarları.
  • affetmekle ne ilgisi var ? insan geçmişi için hiç ilgisi olmayan bir başkasından neden af diler? şimdiye kadar anlatmadığı için bile olsa bu öyle önüne gelenle paylaşılacak bir şey değil, işlerin belli bir noktaya gelmesi gerekiyor.
    kim geçmişinin tertemiz olduğunu iddia edebilir ki ? kimlerin kalbini nasıl kırdık, kimlerin sınavı olduk bilemeyiz bile. bir şey olmamış gibi hayatına devam etmek nedir? hazır olmadığı bebekleri doğuran insanlarla dolu değil mi haberler?

ah kadın , hala tüm günahlarınla sevilmek istiyorsun değil mi?
  • affetmek gibi bir seçenek türemiş böyle bir durumdan. oysa yapılan bir yanlış ise şayet. bu yanlış kişinin kendine yaptığı bir yanlıştır ve hesabını kendine veriyordur ki kişiyi affetmek yine kendisine ait bir vicdani karardır. affetmek böyle durumlarda bize ait bir kararmış gibi verilemez. buna hakkımız yoktur.

siz bu durumda yargılamadan karşındakini ya sevgiyle kucaklayabilirsiniz yada yüreğiniz bu kadar güçlü değildir ve çekip gidersiniz. bu türlü mesellerin cevabı yine kişinin kendi içerisinde yatılıdır. derin düşününce ortaya çıkacaktır. yeter ki ne aldanan olun, nede aldatan.

bir yalana inanmak insanların kendilerine yaptıkları en büyük kötülüktür. ya çok düşünmeden çok sevin, yada başaramayacaksanız çekilin.

not: ankete katılmadım.
  • geçmişinde kürtaj yaptıran kadın, bunu evleneceği adama söylemeyeceği için muhtemelen hiçbir zaman erkeğin bundan haberi olmayacaktır. hatta karısı kendisinden de hamile kaldığında, adam muhtemelen gururlanacak böylesi bir hissi ikisinin de ilk kez yaşadıklarını sanarak :)

kürtaja konu olan eski sevgili mi söyleyecek gidip de kadının kocasına ''bunu ben zamanında hamile bıraktım'' diye? yok canım o kadar da değil.*
  • kusur nedir, ne değildir?
    (bkz: kusur)
hesabın var mı? giriş yap