• bir rüzgar yüze çarpmasında, sırtın arkaya yaslanmış, elinde de bir kadeh kırmızı şarapla çok iyi gidecek yanni eseri. ımmmm çok iyidir be.
  • guzel bir yanni parcasidir
  • yanni'nin bu dünayadan olmadığını gösteren parçalardan yalnızca biridir.
  • daha önce hiç yabancı birisiyle dans ettiniz mi? hiç tanımadığınız, daha önce hiç görmediğiniz biriyle.

bir yaz günü bodrum'da bir yere girersiniz, içeride ilk fark ettiğiniz kişi de sizi fark etmiştir. bir süre bakışır ve cesaretinizi toplayıp, hiç tanımadığınız birine dans etmek için teklif edersiniz ve teklifiniz kabul olur. belli belirsiz hareketlerle dans etmeye başlarsınız, çok iyi bir dansçı olmasanız bile o an sanki oranın yıldızı sizmişsiniz gibi hissedersiniz. karşınızdaki kişini boynundan salınan o harika koku her dönüşte burnunuza gelir, içiniz kıpır kıpır olur ama o insanı daha önce hiç tanımadığınız için çekinir ve daha ileri gidemezsiniz... hem heyancanlanır hem de istemsiz bir gülümseme ve mutluluk kaplar içinizi. tabi hüzün de vardır bir parça. çünkü büyük bir ihtimalle o insanı bir kez daha göremeyeceksinizdir. hatta adı bile olmayacaktır o insanın. sadece 5 dakikalık bir anı. çoğu zaman içiniz içinizi kemirecek, keşke onunla tanışsaydım keşke numarasını alsaydım keşke onu bir kez daha görebilsrydim... ama işte daha toysunuz, safsınız, bozulmamışsınızdır...

işte o bir kaç dakikalık harika dans bir şarkı olsaydı adı kesinlikle bu olurdu: dance with a stranger

günümüzün en iyi bestecilerinden yanni bu şarkıyı öyle bir yazmışki bana tam da bu hisleri yaşatıyor. hem heyecanlandırıp hem de hüzünlendiriyor beni. her dinlediğimde coşku ve hüzün bir arada 35 yaşınıza gelseniz bile unutamayacağınız o 5 dakikalık dansı hatırlatıyor bana...
hesabın var mı? giriş yap