şükela:  tümü | bugün
  • birileri çıkmış danla bilic'e soru soranları, soracakları ve bunun üzerinden bütün sözlüğü aşağılama kampanyasına girmişler. insanların neyi düşünüp, neyi takip edeceklerine, neyi sevip neyi sevemeyeceğine karar vermeye çalışan, tanrıcılığa soyunan hadsiz, çapsız insanlar günbegün toplumsal barışı tehdit eder bir pozisyon kazanmaktalar.

entrylerini incelerseniz danla bilic'in başlığına yazan tiplerin de ta kendileri bunlar. yani danla'nın rakibi diğer vloggerlardan viral alıp mı buraya böyle çemkirmeye geliyorlar bilemiyorum ama yıllardır ekşi sözlük'te yazan biri olarak, ekşi sözlük'te kimin ne düşüneceğine, yazacağına karışmaya çalışan bu arkadaşlara inat

ben danla bilic'e soru soracağım.

düşünce özgürlüğünün, fikir hürriyetinin arkasında duran, ekşi sözlük'ü seven herkesten de bu hareketi desteklemelerini "rica ediyorum", diğer arkadaşlar gibi hakaretlerle bir yafta dayatmıyorum sizlere. ekşi sözlük'ün katılımcı ve kolektif bir paylaşım mecrası olmasını destekliyorsanız, elbette barış atay da burda soru cevaplayacaktır, danla bilic de. bunu o kafanıza sokun. reddit'te yıllarca yapılan iama'ları hiç takip etmemişçesine internet kültüründen uzak olmayın.
  • yüzde 1000 ihtimalle 20'li yaşlarda kadın yazarın başlattığı kampanyadır.

diğer takip ettiği kanallar da duygu özaslan ve enes batur'un sevgilisinin kanalıdır.

kitle hiç yabancı değil.
  • ekşi'de sevilmeyen kimse onu sevdiğimden bende soru soracam. sırf buradakilere ibnelik olsun.
  • saçma kampanya... karının youtube kanalı var! sormak isteyen sorsun yorumda.
    ulan ekşisözlük te danla biliçe kim ne soracak amk gel de eleştirme işte!
    kim danla biliç?
    yani ne ehemmiyeti var ne sorsun insanlar arkadaş? ona soru sorup gerçekten cevabını merak eden tipler youtube ne güne duruyor?
    kimseyi küçümsemek istemiyorum ama bu organizasyonu yapanın da kafasına sokayım ben. hakikaten gelinen duruma kalitesizliğe bi bak yaa!
    nerden nereye... dünden bu güne ekşi sözlük diye bi belgesel yapsalar keşke de gelinen durumu özetleyen, şöyle zevkle gidip izlesek sinemalarda falan.

danla biliçe soru soracakmışız... hey allahım yaaa. kerimcanı da getirin amk, niye ayırıyorsunuz lan? utanmayın haftaya da kerimcan durmaz gelsin, sonra da o tıslaya tıslaya konuşan akp’li ibne dönme var bi tane onu getirin konuşturun soru sordurun. reziller...
  • karşı çıkanların seviyesini görüyorsunuz.

"youtube kanalı var oraya gidin sorun" buyurmuşlar. kardeşim sen de git facebook duvarında post at, twitter feedinde tweet at, neden ekşi sözlük'te yazıyorsun? neden burada içerik üretiyorsun? internetin diğer içerik üreticilerinin de buraya konuk olarak, burayla işbirliği yapmasını ve ekşi sözlük'ün bu potansiyel başarısını neden karalamaya çalışıyorsun? sözlük düşmanı mısın?

bir başkaları da "genç kızçeler bunlar, enes batur falan takip ediyorlar, seviyesi budur soru soracak tiplerin" demişler. muhtemelen bunu yazan da hayatında benim kadar tahsil görmemiş, benim kadar kitap/makale/yayın okumamış ya da üretmemiştir, tam da ilk entrymde bahsettiğim insan profiline meyyal insanlar bunlar.

bunlara inat soru soracağız arkadaşlar.
  • (bkz: danla bilic kim amk?)

edit: merak ettim youtubedan videosunu izledim kerimcan durmazla olan makyajlı videosu. merak ettiren yayında yapımda emeği geçen herkesin ... psikolojim bozuldu.

soruyorum sorucam; ne yedin ne içtin ne çarptı sana da bu hale geldin?
  • allah akıl fikir versin dediğim kampanya. o kadar sorun arasından bunu bulmuşlar kampanya başlatacak. sanki soru soracakların elini kolunu sandalyeye bağlayacaklar da yazıp soramayacak. insanlarımızın değer anlayışı çok üzücü.
  • nasıl ki sizin soru sorma hakkınız varsa, soru sormanızı istemeyenlerin de sizi eleştirme hakkı vardır. tabi ki hakaret yapmadan.