şükela:  tümü | bugün
 • vakit’in darwin’e karşı sürdürdüğü amansız harbin, cihadın sordurduğu yeni soru. evrim karşıtı cephenin dinamik faili vakit, bu mücadelesinde aile içi ilişkileri de işin içine dahil edip enfes bir soru yöneltmiş kamuoyuna.

  http://www.habervaktim.com/…eden_evrimlesemedi.html
 • cevabını verirken özet geçselermiş iyi olurmuş aslında.
 • dar dünya görüşleri arasında sıkışıp kalan küçük insanların, büyük insanlara çakmak için seçtikleri bel altı vuruş tekniğine yeni bir örnek.
  babası haklıymış, hem ilim hemde bilim dünyasını yerinden oynatarak büyük aptallık(!) yapmış.
  üzgünüm ama (bkz: darwin haklı beyler).
 • bu tür haberlerin vakit ve benzeri gazeteler için pek yararlı olmadığını düşünüyorum, yani bir nevi bence kendi bindikleri dalı kesiyorlar. şöyleki, bu haberi okuyan müslüman kitlenin %1 i merak edip de darwini evrimi doğru kaynaklardan (burası önemli tabi) araştırmaya kalksa neye uğradığını şaşırıp sudan çıkmış balığa dönebilir...
  çağımızda artık internet üzerinden herşeyin en doğrusuna bakabiliyorsunuz, 1 değil onlarca farklı kaynak okuyarak çok rahat (beyniniz varsa) doğruyu yanlışı ayırt edebiliyorsunuz.. işte bu yüzden bu tür haberleri yaparak düşük bir yüzde de olsa birilerinin aklına bu konuları araştırmayı getirebilirler... en iyisimi, ben vakitin yerinde olsam bu konuda pek konuşmazdım, yok gibi davranırdım...

  bonus : (bkz: darwin haklı beyler)
 • ulan artık kafalarını iyice ütülemişlermi yoksa cidden salaklar mı bilmiyorum. üçüncü sınıf argümanlarla(yok hocaları aptal diyormuş da yok çok başarısız öğrenciymiş de babasının lafını dinlemiyormuş da) beyni olan bir insanın inanabileceğini düşünüyorlarsa harbiden beyinsizler. (bkz: insan herkesi kendi gibi sanarmış) yok özellikle yapıyorlarsa çok daha hoş oluyorlar. eğlencelik... belden aşşağı laf vurma generator kullandıkları çok açık. lan onun kaynak kodalrını bi yollayınsanıza...

  sonuç olarak:

  (bkz: darwin evrimleşti sen evrimeleşemedin be güzelim)
 • bu sorunun ardındaki laiklik=allahsızlık=evrimcilik tarzı paket düşünüşü kendime uyarladım ve bu yazıyı yazan, okuyan, inanan inanmayan herkesin oy hakkı bir (1) olduğu için demokrasiden soğudum.

  allah kahretsin.!
 • özetle "darwin aşağılık, insanlığın yüz karası bir maymun; din ve devlet işlerini birbirinden ayırarak herkesin özgürce dini ibadetlerini yerine getirmesine olanak tanıyan laiklik de dinsizlik ve laikliği benimseyenler de darwinin köpeğidir" demeye çalışan kişisel görüşlerden oluşan, benim görüşümce saçma sapan bir makalenin saçma sapan başlığıdır. herkesin görüşüne saygılı olun diyen aynı insanlar bu görüşe de saygılı olmalı.
 • 16 yaşında babasına yardımcı olarak wikipedia deyimiyle yardımcı doktorluk yapan darwin'in neden evrimleşmediğini soran beyinsizlik abidesi sorudur. darwin yine aynı yıl abisi ile birlikte university of edinburgh medical school e gitmiştir.
  daha sonra dersleri aptalca buldugundan ve kan görmeye dayanamadığından bırakmıştır.
  okulu bırakmasına rağmen kardeşlerinin yardımıyla kütüphaneden faydalanmaya devam etmiştir.
  akabinde robert edmund grant in öğrencisi olmuştur. öyle aptal filan dememiştir kimse kendisine yani.
  daha sonra akademik başarıları için buyrunuz:
  http://en.wikipedia.org/…charles_darwin's_education

  insanlar hakkında bilip bilmeden sırf karalama amaçlı atıp tutmak serbestse ben de buradan sevmediğim bazı yazarlar için gençliğinde götünü eşşeklere siktirirmiş yazayım o zaman. en azından ssg aşağı yazmıs "bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir." diye. şu habere inanan gerizekalı çıkarsa benim yazdığıma da inanan çıkabilir bence.
 • okuyunca, ana karalama kampanyasının yanında ek olarak, laik bir kişinin, bir ateist ve evrim teorisi savunucusu olması gerektiği gibi bir eşitliğe ulaştıran makalenin başlığıdır. bu kavramları tam olarak bilmeyen insanları bilerek ve isteyerek yanlış yöne yöneltmek arzusunda olan kişiler tarafından kaleme alınmış ve yayımlanmıştır.