• reza zarrab'ın atı. ingiliz safkanı son beş ayda 487 bin lira kazanmış. 4 yaşındaki safkanın koşmaya başladığı eylül 2015 tarihinden bu yana iki yıllık toplam kazancı ise 1 milyon 421 bin 37 kuruş.

https://ahvalnews.com/…-1-bucuk-milyon-lira-kazandi
  • aylık gideri 30.000 tl'ymiş bu kardeşimizin. mallara el konduğuna göre atın giderlerini karşılamak biz vatandaşlara düşmüştür.

- yaşasın artık bi yarış atımız var!
  • tam 1414 gün aradan sonra bugün yarış koşacak at. türkiye yarışçılık tarihinde çok ender görülen aralardan bir tanesi. zamanında aygırlığa gidip dönen atlar oldu ama 4 seneye yakın bir ara ben hatırlamıyorum, bakmam lazım. typhonic rising, bakışbey, bakibey aklıma geliyor belki daha eski dönemlerde olmuştur bilinmez.

her neyse galopları da çok iyiymiş. bunca yıl araya rağmen yarın koşup kazanırsa tarihe geçer. olur mu olur, at yarışı neticede ama bana göre mucize.

edit: 1600 çimde 1.33.96 gibi rekora yakın bir derecesi var. çok kaliteli attı, az kalsın entarnasyonel kazanıyordu. yine bursa'da 1400 metre çim rekoru kırmıştı sanki, 1200 metre de olabilir. yani bahsettiğim at üst düzey bir attır. keşke hiç koşmasalardı ve aygır olsaydı ama gözünü para hırsı bürümüşlerce koşuluyor.
hesabın var mı? giriş yap