• türün meraklısı (kımıl zararlısı gibi bir şey) olarak bir göz attım, bayaa zayıf bir film. düşük bütçeli bir kıyamet-sonrası filmden çok şey beklememek lazım. dar plan çekimler, çamur orman alanları gösteriyorlar hep, bir iki de hurda araç; büyük şehirlerde ne olmuş bitmiş, görsel olarak boş geçiliyor. oyuncular çok zayıf: kahraman pek kahramansı değil (ve ayrıca mal), kötü adamın ne yapmaya çalıştığı belli değil (o da mal), kötü adamın çevresindekiler pek inandırıcı askerler değiller (post-apokaliptik dünyada hababam sınıfının tulum hayri'si gibi asker mi olur lan). senaryo da zayıf. sanmıyorum ki hiçbir toplum, o tip bir saldırı sonrası kendi vatandaşını öyle köleleştirsin, sanki dünya hiç kaos yaşamadı daha önce.

japon eleman iyiydi. bir de film boyunca arka planda geliştirdikleri "çelik adam" hikayesi iyiydi. onun harici on üzerinden tıs veriyorum.
  • 2009 yapımı ikinci sınıf (bkz: b film) bir post apokaliptik film. türün meraklıları bi göz atabilir ama ahım şahım bir şey beklememek lazım.

http://www.imdb.com/title/tt1037154/
hesabın var mı? giriş yap