*

• bir zamanlar tayyipin yumurtladığı vecize.anlamının ne olduğunu bu günlerde gazetecilere yaptığı haddininizi bilin höt zötleriyle izah etmektedir.epey bir gelişmiş maaşallah.ayrıca bir gecede 103 kişiyi diriltmesi de yine bu gelişmeye örnek olarak verilebilir.
  • bunun bide değişerek geliştim versiyonu vardır o daha bi makbuldür
  • "... serpildim, güzelleştim, evropalara gelin gittim" diye devam edecekmiş gibi gözüken cümle.
  • recep tayyip erdoğan'ın milli görüş geçmişiyle bugününü karşılaştırarak takiyye yaptığını söyleyenlere yanıt olarak dile getirdiği ve çeşitli köşe yazarları tarafından anlamsız bulunan özlü sözü.
  • her ekonomik gelişme demoktarikleşme sağlamaz diyen siyaset felsefecileri için nazi örnekleri sultanahmette mevcut. bunların matruşkalarını yaptılar, kodular vitrine..

değişmedim geliştim de başından sakat bir cümle. gelişmek değişime dalalet ettiğinden, değişmeden gelişeceğini iddia eden en fazla retorik olarak yanlışın üstünde tepinmektedir, doğruyu azletmektedir.

velev ki başbakan gelişmedim değiştim deseydi, bu kendisi için olumsuz ancak anlambilim için anlaşılabilir ve sarih bir ifade olacaktı. ayrıca nersesinden bakarsan bak, gelişmedim değiştim diyen bir başbakanın o müthiş özeleştirisi bile takdire şayan olacaktır.
  • değiştiği halde durumu kıvırma ihtiyacının yol açtığı cümle. netice olarak bakıldığında gelişimde bir değişimse eğer çok fazla anlam aramamak lazım.ot sadece ottur; sen ne yüklersen yükle gerçekliğinden birşey kaybetmez, üstüne bişey koyamaz.
  • bu söze "imza: nihat doğan" olsa şaşırmaz idim.
  • tuhaf bir gelişimi ifade eden, vakti zamanında akıllı, aydın insanların içinde samimiyet bulabildikleri sözdür.

bu söze inanıp, 2002 yılı türkiye'sinin böyle radikallere mendil açmadan da daha demokratik daha güzel bir ülke olabileceğine inanmamış olmak sanırım yeterince utanç verici. o sebeple bunda samimiyet bulana hakaret etmeye gerek yoktur.
hesabın var mı? giriş yap