• yeni şafak yazarı yusuf kaplan'ın tespiti. eee ne bekliyordun başkan. hristiyanlık bile çağa ayak uyduruyor. papa geçenlerde eşcinsel evliliğe salık verdi. ha bir de önceden inananlar da pek ahlaklı insanlar değildi. (bkz: anadolu insanının çok da saf ve temiz olmaması)
  • he yayılıyor tamam da . camiler kilise olacak çıkartımını nasıl yaptın a be dangalak.
  • o kadar kibirli ve ego dolular ki, "hata bizde, insanları dinden soğuttuk" diyemiyorlar.

dewamke.
  • "şu adamın söylediği bir söze sevineceğim de varmış" dedirten iddia. ağzından bal damlıyor, hacım.
  • yusufcuğun çırpınışıdır.

islamcılara teşekkür borçluyum. muhafazakar kökten gelen ve bir zamanlar sizin gibi dinci çomar olan benim bile dinden çıkmama neden oldunuz. o bataklıktan kurtuldum. ağlamaya devam edin. azalarak biteceksiniz.
  • şaşırmadığım durum. deist değilim, müslümanım ama insanların kendilerini deist olarak tanımlamaları beni şaşırtmıyor.
  • akp'nin 20 yılda yaptığı en iyi ve tek iyi şey insanların dine bakışını değiştirmesidir.
  • batili filozoflarin karsisina mevlana, yunus emre koyup kültür inşa etmeye calisan sözde bir entelektüelin isyani. senin gibilerin kafasiyla deizm daha cok yayilir.
  • ne bekliyorlardı? bilgi ve teknoloji çağında hala 1500 yıl önce yazılmış masallara göre yaşam biçimi mi?

bakın bunların en büyük kuyruk acısı kendi geçip giden ömürleridir. araştırmamış etmemiş, keza imkanlarda o dönemde kısıtlı bilgiye ulaşma konusunda; ve ömür böyle geçip gitmiş tek kitabın peşinden. dikkat ederseniz geneli benzer yaş grubudur.

şimdi yeni nesillerin ne kadar erken uyandığını, ne kadar özgür yaşadığını gördükçe kuduruyorlar, yaşayanlar yaşadıkları için değil, kendileri yaşayamadıkları için.

hala "çağ" ile barışmak yerine verdikleri savaş bu yüzden, kabullenemiyorlar sığır gibi geçip giden ve geri gelmeyecek acınası ömrülerini.
  • internet sayesinde bilgiye erisimin olmasi ve sorgulamanin artmasi ile mumkun olan durumdur, tabii musluman diye gecinen cografyanin su andaki durumu da iyi bir ornek teskil etmiyor, inanc zaten cok subjektif bir kavram bu yuzden zamanla bu konuda inanan / inanmayan oraninda bir dengelenme olmasi kacinilmaz
hesabın var mı? giriş yap