• ah bir öksürse rahatlayacak olandır.
  • olm düşünsene bu adamla ev arkadaşısın, öğrencisin falan. siroz olur insan siroz. adam ''faturaları yatırdın mı lan'' diye çemkirse gider ufak rakı açar kafaya dikerim. o da yoksa kolonyayı gözüme kestiririm. dışarıdan gelse kapıyı çalsa santurla çalar lan bu adam. kapıyı açana kadar ''hacel obasını engin mi sandın'' diye diye serhoş olurum.

müzikoterapi diye bir şey var, kafam basmayacak kadar hasta olursam bana bu adamı dinletsinler.

ey gidi ey. güzel sesli insan.
  • kuan grubunun vokalist ve gitaristi. perdesiz ve akustik gitarında bir parça ney de var sanırım. ki grubun ürettikleri şarkıların hemen hemen hepsinin beste ve sözleri kendisine ait.

edit: imla
  • unesco'nun dunya mirasi diye koruyup kollamasi gereken bir arkadasimiz. bu ne guzel bir muziktir, son yirmi senedir hayatimin hicbir ani boyle huzurlu gecmemisti:

bir yol senden acik
  • öptükçe şekerlenmez. sen söyledikçe şekerlenir demircan demir.

yine muhteşem bir cover.

https://youtu.be/momaawmfgws
  • ötme bülbül söylemiş güney amerikalarda bizim bülbül, hep ötesice bülbül: https://youtu.be/dphl1tnffae
  • içine mansur ark kaçmış gibi. bendir, santur, bağlama imalatı ile de iştigal ediyor. enteresan...
  • seneler önce santur çaldığı bir videosuna denk gelmiştim. dedim allah allah bu çalgının ismi ne acaba derken sesine aşık oldum santurun. aradan bir hayli zaman geçince belki çalabilirim deyip izmirli bir çocuktan santur almıştım. o santurun tellerini tek tek akort etmek bile bir terapi gibiydi.
    beni santurla tanıştıran, bir dönem santur alıp musikinin çeşitli yönlerini keşfettiren ve ne zaman derin bir bunalım hissetsem, kafayı çekip sabahlara kadar sesini dinlediğim hakiki müzisyendir.
    "ne perdeye dokun ne teli incit."
  • yeni nesil halk ozanımızdır.
  • hakiki sanatçılardan. kendini bozmadan, müziğini yapan. ve her yaptığı iş buram buram kalite olan sanatçı.

umarım bir gün canlı dinleme şansına erişirim.
hesabın var mı? giriş yap