şükela:  tümü | bugün soru sor
  • memlekette iş yok para yok enflasyon almış başını gitmiş, para paçavraya dönmüş, 1 dolar 5 tl olmuş şunların yaptığı müsrifliğe bakın. islamköy'de yapacaklarmış. ne ulan atatürk mü bu?

http://m.milliyet.com.tr/…lik-anit-siyaset-2717968/
  • nedense bu video aklıma geldi.

selim kotil'in analizi
  • yeğeni yahya murat demirel'in hortumladığı paralarla yapsınlar. yeter de artar.
  • gün geçmiyor ki ülkeme dair yeni bir mide bulandırıcı haber almayayım.

yapanın da yaptıranın da kan kusarak gebermesi dileğiyle.

edit:haber asparagas galiba. başka bir haberde maliyet 6 milyon lira olarak geçiyor.

http://m.milliyet.com.tr/…-yapimina-gundem-2590506/

başlığa konu linkteki haberin doğru olma ihtimaline binaen entry burada kalsın.
  • akıl işi değildir.

piyasada para yok. dolaşımda tahvil yok. sirkülasyon yok. ekonomi dibe vurmuş. bunlar hala boş iş derdinde.

avrupa ucuz kredi vermeyince şimdi yönü doğuya çin'e çevirdiler. birileri lütfen şunlara borçla bir ülkenin kalkınamayacağını söylesin.

deli cesareti diyorum ben. biz önümüzdeki aylarda insanların yiyecek ekmek bulamayacak duruma gelmesinden bahsediyoruz bunlar hala betona yatırım yapıyor. üstelik ölü yatırımı.
  • atatürk'de dahil bu anıt mezar işlerinin tamamı israf. ölmüş gitmiş işte anıt mezar yapınca ne oluyor? oradaki betona, mermere bakarak mı hatırlıyorsun? istersen komple altından yap, önemli olan yaşarken ne yaptığıdır. istediğiniz anıtı dikin kimse kutsallaşmıyor seveni över sevmeyeni söver.
  • demirel'i klonlarsın bu paraya. arkadaş dalga mı geçiyorsunuz yahu. 6 milyon tl anıt mezar geri kalanı ise peşkeş.
  • çok şey denebilir aslen ama denmemesinden yanayım, dinci ahlaksızlığı ile yapılabileccek karşılaştırmaları şimdiden görebiliyorum. süleyman demirel'in ilkeleri doğrultusunda cevap vermek gerekirse '' bırakınız yapsınlar, bırakınız harcasınlar'' diyorum.

süleyman demirel kendisi bunu ister miydi? açıkçası sanmıyorum. sonuçta eğitimli adam olduğundan bu tarz bir budalalığa malzeme olmak istemezdi. bırakınız yapsınlar, hatta adnan menderes ve turgut özal içinde yapsınlar, sonuçta ortak hizmetleri oldu. bir de bence onların yanına çok büyük bir boş alan bıraksınlar, belki bir gün egosu toplamının anıtından daha büyük bir anıt isteyen bir zat olur.

edit: arıyorum, tarıyorum yok allah yok. hiç bir yerde bu inşaatı o firmaya kim verdi, ihale oldu mu, banka kredisi kullanıldı mı, parayı kim ödeyecek yok. hiç bir detay bulamadım.
  • ekşicilerin bu konu hakkındaki serzenişleri hasan şaş'ın sözlerini akıllara getirmiştir.
    (bkz: hagi 100 tane vurdu bisey yok biz 1 kere vurduk aw)
  • 600 milyona mezar yapacak paranız var da ekonomi neden bu halde?

diye sorası geliyor insanın.