şükela:  tümü | bugün
 • sylvester stallone , wesley snipes ve sandra bullockun basrollerini paylastiklari 1994 yapimi filmdir..
  mevzu, kahraman polisimiz stallone'un, azili terörist snipes ile günümüzde verdigi mücadelenin, stallone'un haksizliga ugramasi sonucu dondurulup, 2000 küsürlü yillarda cözülmesiyle tekrar devam etmesidir..
  gelecekte san fransisco ile los angeles birlestirilerek "san angeles" olmustur gibi fantazmalar olusmustur..
 • wesley snipes'a bilimum karate judo teknikleri ögretilirken sly'in biçki dikiş ögrenmesi eylencelidir bence...
 • sandra baciyla sly kafalara takilan $eyle seks yapacaklardi ama nasil olacakti oyle bir merak ediyorum ki,bir de filmde tuvalette bulunan 3 deniz kabugunun kullanili$i gizemli bir havaya sahipti.onun da nasil kullanildigini merak ederim hep..
 • üç küçük deniz kabuğunu literatürümüze katmış ve bir o kadar da soru işareti bırakmış filim.slwester ortaşığı dağıtırken sandra'nın heyecandan titremeleri falan çok güzeldir,o sahneleri ezberledim film yayınlandığı zaman sadece o sahneleri izlemeye açıyorum tv'yi
  (bkz: uc deniz kabugu)
 • film, kabuklar açısından soru işaretleri bırakmasının yanında benim kafamda felsefik açıdan da birçok yara açmıştır (bilirsiniz ki bu tür filmler, hele silvester'ınkiler mesaj vermeden adamı bırakmazlar (bkz: rocky)); kato adlı merkezi planlamacı örgüt günümüzdeki neyi sembolize etmektedir, silvester ne tür adalet dağıtır, lağımdakiler hangi sosyal kesimin üyeleridir ?
 • lagimdakilerin lideri ''40 ya$indaki bakire tv izleyip ha$lanmi$ lahana yiyor'' falan diyerek ele$tiri yapiyordu.hamburger yemek istediklerini soyluyorlardi.yani ozgurluk istiyorlardi.kato adli merkez de kanimca utopyaya ula$mi$ bir duzende e$itligi saglayan idari ve otoriter mekanizmayi temsil ediyor.insanlar komunel ya$ama uyum saglami$ e$itlik icinde ya$ayan mutlu varliklar olarak gozukuyorlardi.sokakta tuvalette telefon kulubesinde ''o shit'' dedikleri zaman kredileri kesiliyordu.yani sonuc olarak kapitalist amerikanin kar$i oldugu ideolojinin tasviriydi kato merkezi yonetimi ve de halk.buna kar$ilik lagimdakiler catir catir siti$mek,yere tukurmek, ''shut up u motherfucker'' demek istiyorlardi.yani sonuna kadar ozgurluk istiyorlardi.ve de tabii ki aldilar bunu.iyi olanlar kazandi.e$itlikci komunel ya$am tukaka edildi.sivi transferi yapmaya ba$ladilar yeniden..
 • aslında olayı silvester'ın babacan bir edayla sarfettiği delici cümlesi açıklıyor gibi..:
  "siz biraz yıkanın, siz de biraz pislenin bakayım.."
  yani sosyal adalet, sosyal devlet, sosyal demokrasi gibi kavramlara yakınlık duyduğunu hissettiriyor..
  (bkz: ne sagciyim ne solcu futbolcuyum futbolcu)
 • sly'ın uyandığı vakit "bir marlboro versene" demesi, "büyük savaş"tan sonra ayakta kalanın sadece "pizza hut" olması gibi gizli reklam teknikleri ile bezenmiş masalımsı film...
 • filmin en başında sylvester stallone' u dondurdukları ( pause? yok diil öbürü) bir sahne var. bu sahnenin bazı kareleri poster haline getirilmiş sylvester'in cıbıl poposu gay barların duvarını süsler olmuş. maço sylvester pek bi bozulmuş bu dübüre odaklanma olayına.
 • çizdiği füçuristik ütopyanın kendi içindeki pisliğini yansıtması gayet hoş ve dikkat edilesi olan ve bu dokunun üzerine döşeli rahatsız etmeyen eğlenceli action ve sly klişeleri içeren, sandra bullock'un saflığı oynayışı onu öle zannetmemizi ve ona vurulmamızı bir doz daha etkileyen, bunun üzerine kötü karakterinin kaotik figürünün etkisiyle bizi kötüye de özendiren film.
  (bkz: sonu gelmeyen cümleler)
hesabın var mı? giriş yap