• trafik uygulamasında bir araç durdurulur, arabada ak parti demre ilçe başkanının torunu vardır. polisler ile tartışır.

sonuç olarak 11 polis demre'den başka ilçelere sürgün edilir. bu ülkede kimse işini kanunlara göre yapamaz hale geldi. insanlar korku imparatorluğu altında o kadar ezildi ki, bırakın konuşmayı nefes almaktan korkar hale geldiler. sürgün edilmek madden ve manen çok zordur. allah yardımcıları olsun.

(bkz: https://twitter.com/…?s=21&t=wvg9tzpxv8e1dqige1iz4g)
  • yanlış bir karardır.
  • teşkilatta epey tanıdığım kişi var. hepsi ayrı şehirlerde, ilçelerde. kimi yolda tanıştığım, kimi çocukluğumdan bildiğim insanlar. onlarca kişinin, onlarca ayrı hayatın tek endişesi bu ve benzeri durumlar.

korkmak kelimesini polis teşkilatına asla yakıştıramıyorum, ama hepsinde bir çekinme hali var. ne yazık ki.

işin bir de şu yönü var.
    demre'den motorla geçerken, sade vatandaş olarak her türlü zorluğu bana yaşatanlar, meğer ne kadar da ağırbaşlı, efendi olabiliyorlarmış.

özetle, devletin sana verdiği gücü sen nasıl kötüye kullanırsan, bir gün birisi gelir, sana da o gücü kötüye kullandığında gıkını çıkaramazsın.
  • gariban vatandaşın karşısında kovboy gibi davranan polisler arkası sağlam birini görünce kuzu gibi oluyor
    ayrıca gördüğüm polislerin çoğu reisci. bu düzenin oluşmasında payları var. yarattıkları canavardan şikayet etmesinler
  • "kaç tane polis cenazesine gittim ben" ölünuze gömer dirinizi sürgün ederim demiş,
    soylu, hadi bakalım çizme giyme ile olmuyor, polisine sahip çık,
    bir akp'li için harcanan polisler
  • evet ekşideki dostlarım günün en güzel başlığı. suçluyu polis ilan edip çeşitli komikliklerle güne devam edecekler…
  • ahh ahhh ahhh vah vah ne kadar da üzüldüüüm dediğim durumdur. evet polis bu ülkede kast sisteminin alt tabakasından birine karşı olunca aslan kesilir kükrer, bağırır, döver, bazen gereği yokken kelepçeler. kast sisteminin üst tabakasına karşı kedidir o. kelepçesi yoktur, sesi çıkmaz. işte tüm bu sebepten ben de pek üzüldüm.
  • bu ülke böyle olayları gerçekten hak etmemektedir.
    eğer ağan, paşam yoksa bu ülkede oradan oraya sürülür gezersin diye düşündürür.

sebep;

sen görevimi yapıyorsun diye.
  • bu ilçe teşkilat başkanları çok arsız oluyorlar. çingeneye beylik vermişler tutmuş babasını kesmiş. o hesap. az kaldı az, hepiniz yargılanacaksınız.

edit: bakıyorum moderatörler çok hızlı. aynı hızı troll temizliğinde de bekliyoruz. yerse...
  • iyi etmişler
hesabın var mı? giriş yap