• mesela bir insan arkadaşları arasında dengesiz olarak anılıyor olsun,neredeyse lakap gibi yapışmış olsun üstüne bu sıfat. bir gün arkadaşlarından birinin telefon rehberi karıştırılırken kendi numarasının "dengesiz" olarak kaydedildiğini görsün;sonra da telefon sahibine kızsın. eğer aldığı cevap "götüm onu zaten sen öyle kaydettin"se, o insan gerçekten dengesizdir.
  • ayşe hatun önal'ın selam dengesiz albümündeki şarkı. müziği arap besteci/şarkıcı amr mostafa'ya ait. bu adamın önceden de birçok şarkısı türkçe söz yazılıp yorumlanmıştı.

orijinal şarkı için: hamaki - nefsi aba'a ganbo
  • tahmin edilemez tepkiler vereceği tahmin edilebilir olan kişi.
  • bir ruh halinden, oteki ruh haline cabucak gecebilme yetenegine sahip insan
  • yaklaşılmaması gerken ama ne yazık ki mıknatıs gibi bi kere yakınına gelince bi daha kurtulmanın çok zor olduğu insanlar.
  • ben cok begendim ama sanki hande yener'in 2007 nasil delirdim ya da 2008 hipnoz albumu icin yazilmis gibi. siz de garip danslar yapan hande yener'i hayal etmiyor musunuz bu sarkiyi dinlerken, ozellikle baslangicinda?
  • eger bir insan kendine iskence çektirmek isityorsa yani kısaca mazoşistse , bunun en kısa yolu dengesiz birine asık olması yada dengesiz biriyle arkadas olmasıdır.bu karakterdeki insanlar yaptıklarıyla etrafındakilere o kadar cok eziyet cektirirler ki bu anlatılmaz sadece yasanarak anlasılır .ustelik durumun en acı tarafı da , etrafındakilere cektirdikleri eziyetin farkında olmamalarıdır.o yuzden de karsi tarafi ne kadarcok kırsalar da bunun bilincinde olamadiklarindan ne ozur dilerler ne de davranis bicimlerini degistirmeye calisirlar. insan kendini bu karakterdeki insanlarla konusurken bazen duvarla konusuyormus gibi de hissedebilir. bence tum bunların altında yatan ana neden, dengesiz insanların cogunun kisiligini tam bulamamıs yani kisilik bunalımı yasayan insanlar olması yaptılları hareketlerde bu durumun dısa yansımasıdır .
  • en yakınlarındakilere cektirirler en fazla. cunku cevrelerindeki diger kisiler onları boyle kabul edip guvenmeme yolunu secmısken bu kisileri seven bunyeler kabullenmek istemezler. duzeltebileceklerini dusunurler..
  • hayatı siyah ve beyaz olarak algılayan insanlara ters gelen yapıdır. dengesiz birinin ruh hali değişkendir ama sözünü tutmayan bir insan değildir. kontrol manyakları bu tip insanları sevmez
hesabın var mı? giriş yap