• işler genelde beklediği gibi gitmez.

hemencecik bakıyoruz nasıl da işler beklendiği gibi gitmiyor;

https://sketchtoy.com/68476726
  • dağa gitmeyin denize doğru gidin.

araştırmalara göre dağ ortamı, ufkun ağaçlarla kapalı olması, ufuk çizgisinin tepeler ve dağlar sebebi ile yukarıya doğru kaymış olması, güneşin daha erken batması (dağlar sebebiyle), bitkilerin ışığı sömürmesi sebebiyle orman ortamının yazın dahi daha karanlık olması (yukarıdan baksan dahi) sebebiyle dağ ortamları kısa vadede çekici gelse de orta ve uzun vadede depresyonu tetikleyici arttırıcı etki yapmaktadır.

deniz seviyesina yakın ve denizi gören bi yaşamda ise ufuk çizgisi denizdedir (idealde), güneş vücut saatimize göre batar. renkler daha açık ve parlaktır. hava dolaşımı daha sağlıklıdır. görüş mesafesi daha uzundur. bu yüzden depresyona karşı daha sağlıklı bi çözümdür.

dolayısıyla depresyona girince deniz evine gitmesini salık vermekteyim kendisine.
  • benim.

şişman sivilceli ve gözlüklüyüm. biliyorum ilk ben ölücem. hatta bok varmış gibi gecenin bi körü evden çıkıp ormanda biraz yürüyüş yapıcam. hani hem şişman hem sivilceli hem de gözlüklüyüm ya, kaşınıyorum. ilk benim ölmem gerek çünkü.
  • gıcık olduğum insan modeli.

bu modeller daha bir de üstüne karda kışta ormanda kaybolmuş hatunları punduna getirip, şöminenin önüne serilmiş koyun postunun üzerinde karla ovma bahanesiyle götürürler öyle içten pazarlıklı sinsi tiplerdir.
  • muhtemelen kanada veya abd'de yaşayan insandır.

memlekette "cottage" tarzı dağ veya orman evi, kulübe kaldığını sanmıyorum zira.
  • https://sketchtoy.com/68477612

bi hayaller / hayatlar da benden gelsin madem ama mouse ile cizmek olummus.
  • canı sıkılınca yerleşebileceği bir dağ evi olan insan depresyona girmez, giremez!!!
  • depresyon ve dağ evi dışında hiçbir eksiğimin olmadığı insandır.
  • maddi sıkıntısı olmayan insandır. ben depresyona girince en fazla kendimi odama kilitleyebiliyorum. beni depresyona sürükleyen hatalarıma yeni hatalar ekleyerek kendi sınırlarımı zorlama ve güvenli depresyon alanımı daha da genişletme eğilimleri içerisinde yaşıyorum. böyle dönemlerde aşırı neşeli bir yüzle toplumda kalabilme gibi lüks davranışlar sergileyebildiğim de oluyor ara ara ama hak yemeyelim.
  • tedavisini doğru yerde bulmuş insandır. doğaya gitmek için depresyona girmenize ya da dağ evi yapacak kadar bütçeye, zamana ya da beceriye ihtiyacınız yok. doğa hepimiz için var. elinden hiçbir şey gelmiyorsa bile yiyecek içecek malzemeni alıp ait olduğun yere yürüyüşe çıkabilirsin. işte orada ruhunun aradığı dinginliği bulacaksın.

zaman içinde kendini geliştirip seyahat çantanı alırsın. içinde ufak bir tencere, çaydanlık, kartuşun ve ocak başlığın olur. istersen kendini daha fazla tecrübe kazanıp ıssız yerlerde huzurunu bulabilirsin. çünkü doğaya çıkmak ve kendini bulmak için ihtiyacın olmak tek şey ruhunun sesini dinlemek.

şahsen ben imkanım olsa da uzun yıllar o dağ evini yapmak istemiyorum. çadırda uyumak çok daha fazla huzur sağlıyor bana. günün farklı saatlerinde farklı manzaralar cezbedici oluyor. bunun için hareket imkanı sağlıyor bana. ayrıca geceleri tehlikelere karşı temkinli olmaktan haz duyuyorum. işte bunun gibi tam olarak neyden hoşlandığınızı doğada bulursunuz zaten. her gidişinizde ruhunuz biraz daha bulunduğunuz bedenin şeklini alır.
hesabın var mı? giriş yap