• insanı delirten, ne idüğü belirsiz bir hastalıktır. günlerce sırtta, boyunda, kol ve bacaklarda deli gibi gerçekleşen bir kaşıntının ardından soluğu hastanenin acil bölümünde alıp, "bir şey yapın, çıldırmak üzereyim" diye haykırmamın ardından, kortizon ve iğnelerle bir güzel uyuşturulup uykuya dalıp, bir kutu telfast ile eve gönderildiğim hastalık olmayı başarmıştır.
  • tarafımdan hafife alınmış olan ve "deriye yazı yazma" anlamına gelen illettir. vücudunuz çeşitli ilaçlara yanıt vermedği taktirde kortizon tedavisi başlar. bu kabus tedaviden yırtmak için doktorla pazarlık yapıp, farklı ilaçlara baş vuralım derken iş içinden çıkılmayack sinir bozucu bir hale gelmekte yavaş yavaş.
    kaşımaktan, orda burda ortaya çıkan yaralar ve tırnak izleri; insanların içinde bitlenmiş gibi kaşınmak; kaşıdıktan sonra deride, güneş yanığında olduğu gibi bir yanmaya tahammül etmek gibi hiç de hoş olmayan şeyler, hayatı iyice çekilmez hale getirmekte.
  • yaklaşık bir senedir uğraştığım illet. hayır ne zaman geçecek bilmiyorum. iki günde bir adet hitrizin ile problemsiz idare ettim fakat artık oda fayda etmemeye başladı. sanırım böyle durumlarda farklı bir antihistaminik kullanmaya başlamak gerekiyormuş..
  • insan vücudunun buglarından biri sanırım.

lan ben bunun bir adı olduğundan bile bihaberdim. zaten bünyeniz ota boka tepki veren bir bünyeyse, acaba bu neymiş diye düşünmüyorsunuz. durduk yere vücudun çeşitli bölgelerinin kabarıp kaşınması benim için günlük hayatın bir parçası.

daha kötüsü ben herkeste oluyor sanıyordum. meğer tıp literatüründe bile varmış. şimdi kolumu bacağımı çizip aaa kabardı lan diye millete gösterip eğleniyorum.
  • dünyanın en tatlı hastalığı.
  • şöyle bişey efem: https://www.facebook.com/…/videos/1505607479746645/

--- spoiler ---

kendime not yazıyorum ve yarım saat orada duruyor
    --- spoiler ---

:)
  • ilk zamanlarda krizlere girsem de, doktorlara gittikten sonra kurdeşen vb. teşhislere inanmayıp biraz araştırma yaptım ve hastalığımın cilt yazısı/dermatografi olduğunu anladım. üzüldüm mü? üzülmedim. sevindim mi? bilmiyorum ama ilginç bir hastalık ve zararı pek yok. arada sıkılınca da resim falan çiziyorum koluma güzel oluyor.

kız tavlarken adını koluma yazdım bak, seni kalbime yazdım tarzı cümleler söyleyip kısa süreli şok yaşattıktan sonra güzel şeylere yelkende açılabiliyor..
    velhasılıkelam iyi kullanılırsa iyi şeyler olabilecek nadir hastalıklardan
  • bilmem kaç defa farklı yerlerde alerji testi yaptım ve sonuç her defasında alerjim olmadığı yönünde çıktı.. alerjiyle bir ilgisi olmadığından emin oldum. kaç farklı doktora gittim ve hepsi farklı yorumlarda farklı tedavilerde bulundu ama sonuç gene hüsran.. tabi ilk zamanlardaki gibi kafama takmıyorum.. vücudumda da kalıcı iz kalmıyor sadece normal yaşantımda durduk yere yüzüm gözüm kolum oram buram kızarıyor.. zararı yok ve hatta bazen sıkıldığımda koluma bacağıma resimler çiziyorum, bir nebze eğleniyorum.. ama genede olmasa daha huzurlu bir yaşam sürerdim orası kesin.. kader dostlarıma sesleniyorum, kafanıza takmayın zamana bırakın
  • eğlenceli cilt hastalığım. :) kendisiyle çok mutluyum. biri sizi cimcirdiğinde orası kabarıp bir müddet öylece kalıyor mesela. pamuğu çıkarılmış kulak çubuğuyla elinize bir şekil çizdiğinizde yarım saatlik geçici bir dövmeye sahip oluyorsunuz. kaşınma da çabası. bazen derimi yırtıyorum ama hemen ilaç sürüp hasarı hafifletiyorum. kendisiyle yaşamayı ve mutlu olmayı öğrendim. en güzeli de öpüldüğünüzde dudaklarınız botoxlu gibi olup şişiyor. :))

şimdiye kadar tek problemim sırtımda 1 senedir geçmeyen kırbaçlanmışım gibi duran izler. straplez sütyenin azizliği. plastik kısmı o kadar çok kaşındırdı ki, kaşıdıkça canım acıdı acıdıkça yerini değiştirdim. şimdi freddy kruegerın mekanik eline maruz kalmışım gibi sağlı sollu izlerim var. geçecek birgün umarım.
hesabın var mı? giriş yap