• ders çalışabilenlerin çözüm önerilerinin işe yaramadığı sorun.

çevredekilerin taktikleri ancak kendilerinde çalışıyor.
  • o kadar çok konu birikmiştir ki hangisinden başlanacağına karar verememektir. zaten bu saatten sonra çalışsam da yetişmez düşüncesi de gelir her şey tamam olur. evet artık internette takılmak için bütün bahaneler hazır.
  • 28 yaşındayım hala üniversitedeyim. iyi düşünün gençler. çok iyi düşünün. ironi yapmıyorum
  • diferansiyel denklemleri öylesine anlamadan geçmiştim hala da merak ederim neye yarar bu denklemler diye. ama mezun olunca insan gerçekten derslerden soğuyo. kaç sene oldu daha oturup bakmadım..
  • ders çalışamam ama gece yattığımda ve ya dışarıda saçma sapan bir şey yaparken aklım derslere gider yaz okulunda şunu alsam ortalama yükselir kredi artar sonra diğerlerini de alırım tamam işte bitiyor ya diye hesaplar dururum. hesap yapmaktansa oturup çalışabilseydim yaz okulu derdim olmazdı. şimdide yaz okulundayken tatile gidelim hesabı yapıyoruz o ayrı bir olay.
  • (bkz: final dönemi)
  • yarın maket teslimim var ve makete dair hicbir sey yok ortada. hastalık oldu resmen bende bu hede. oğlum okul uzayacak diyorum. sonra diyorum ki sikerler. oturuyorum, 10 dk calisiyorum, hop sikilip sigara yakıyorum. derken oyun oynuyorum. hadi diyorum bi daha oturayım. bilgisayarım kitleniyor. düzelmesini beklerken bir sigara daha yakıyorum. sonra sıkılıyorum. bir sigara daha yakıyorum. bir bakmışım ki paket bitmiş, ama maket/cizim bitmemiş. hayır daha pafta hazirlicam. nası yetişecek have no clue!
  • ders çalışmamak için bazen götümü yırttığım anlar olur dizi izlerim hiç buluşmadığım arkaşlarımla buluşurum kitap bile okurum ama ders ça lı şa mam bu nasıl bi psikolojidir
  • daha çözülecek çok soru bankası ve denemeler var ama ben bunların çoğunu çözmüş bile değilim kafamın çok ama çok karışık olması çalışmamı da etkiliyor üstelik lys'ye de 20 gün kaldı aşırı bir umutsuzluk var özel olacak gibi geliyor o yüzden moralim de bozuluyor mide ağrısından öleceğim bu yaşta hem ruhen hem de fiziken insanı mahveden sınav sisteminin münasip bir yerine koyayım.
  • final döneminde adamı ders çalışamamak başlığına getirir. daha kötü durumdaki birine ders çalıştırmak işe yarayabilir. derse gitmemekle birleştiğinde işler iyice sarpa sarar
hesabın var mı? giriş yap