• derin bahçelinin akp'yi dipsiz bir kuyuya sürüklemesidir. iki ucu boklu değnek niteliğindeki bir durum. af çıksa seçmenler tepkili olur. af çıkmasa mahkum yakınlarına bir kere umut verildi artık, çıkmaması tepkiye neden olur.

şaka lan şaka, püskevit reisten böyle bir hamle falan beklediğim yok.devlet bahçeli kaybetmeye mahkum bir insan. bugüne kadar yanında yer aldığı herkesi o dipsiz kuyuya attı. sonuç bu olsa da bunu bilinçli yapmadı elbette.
  • tutunacak bir gündem arıyordu. bunu buldu. yoksa başka nedeni yoktur. kafası basmaz onun stratejiye mtratejiye.
  • akla yatan en makul düşünce, bahçelinin derinlerden aldığı bir bilgi var. buna göre türkiyeyi seçimin arefesinde karıştırmak isteyecekler. buna karşı mhp kökenli abilerin dışarıda olması ülke menfaatleri gereği lazım olan bir durum. fakat erdoğan'dan bu bilgi saklanıyor. herşeyin güllük gülistanlık olduğu anlatılıyor.
  • 2002'deki şartların tam olarak oluşmadığını düşündüğünden yaptığı ısrardır, bence. o dönemde bir rahşan affı vardı, şimdi o eksik kaldı. ama önce affı çıkarıp sonra seçim istemesi lazımdı sanki, kafası karışmış olabilir.*
  • önden yaptıktan sonra sıra arkaya geldi diye düşünmüş olmalıdır (bkz: mehmet bahçeli)
  • acaba içerde çok sevdiği biri mi var diye düşünmeden edemiyor insan.
  • biz daha tayyip sevgisinin sırrını çözememişken, doktor bu ne durumudur. mübarek siyasetçi değil sırlar dünyası.
  • hapisteki mhpli kişiler tarafından isyan çıkarmaya yönelik hazırlık olduğunu ifade eden istihbaratın devlet beye iletilmesi sonucu gerçekleşen durum
  • bu ısranın ben bir sırrı olduğunu düşünmüyorum.
    ama şunu biliyorum ki, (olmaz ya) birileri buna girişirse bu vebalin altında kalırlar. mağdurlar ve vicdan sahipleri hiçbirini affetmez ve türkiye'de daha büyük bir kaos olur.
    (zaten hiçbir partiden de destek alamadı, kimse böylesi bir akıldışı ve adaletsizliğe destek olması beklenemezdi.)

amacı küçük hesaplarsa bahçeli'nin zaten kapatsın partisini...
hesabın var mı? giriş yap