şükela:  tümü | bugün
 • isp. onyedi
 • katalanca 17.
 • yönetmen daniel sanchez arevalo 'nun 2019 yılı yapımı filmi.
  https://www.imdb.com/title/tt8988748/
 • dün, netflixte bir solukta izlediğim, sıcacık ve duygusal bir film.

  kardeşlik, aile, dostluk (köpek ile) konuları üçgeninde, dramla komediyi harmanlamış yönetmen. suç ve ceza, doğru ve yanlış nedir ki diye düşünmeden geçemedim. ispanya'nın hangi bölgesinde çekilmiş film bir fikrim yok ancak, yolculuk boyunca uğradıkları köylere (!) de hayran kaldım.

  not: filmde abi rolünde oynayan nacho sánchez'i ilker kaleli'ye, kardeş rolündeki biel montoro'yu da ezel'deki eren karakterine benzeten bir ben miyim? *
 • tatlı bir film. hector'un okyanusa doğru koştuğu sahne nedense çok hoşuma gitti.
 • 2019 yılı ispanyol yapımı film.

  izlerken bir miktar little miss sunshine tadı almadım değil. film onun gibi yolda geçiyor. ama bu sefer minibüs değil karavanla yolculuk. ve temelinde yine 'aile' kavramı var. sıcak bir film. bir öğleden sonranızı keyiflendirebilir. yanınıza çayınızı almayı unutmayın.
 • netflix yapımı ispanyol filmi.

  sıcacık, etkileyici bir yol hikayesi üzerinden kardeşliği anlatıyor. battaniyenizin altında hafta sonu tembelliği yaparken izlenesi bir film.
 • hem güldürüp hem hüzünlendiren sıcacık bir aile, dostluk ve yolculuk filmi.

  --- spoiler ---

  filmin vurucu noktalarından biri; uğruna ıslahevinden kaçtığı terapi köpeği koyun'un diğer köpeklerle birlikte mutlu olduğunu gördüğünde hector'un ondan vazgeçebilmesiydi. insan-hayvan dostluğunun çift taraflı iyileştirici gücüne oldukça güzel değinilmiş.

  --- spoiler ---
 • bir daniel sánchez arévalo filmi. yönetmenimiz, memleketi cantabria manzaralarına doyuyor bizi. ayrıca film, hayvan haklarına dair bir çok "tür"cü göndermeler barındırıyor.

  --- spoiler ---

  bir hodor vakası büyükannenin tarapara kelimesiyle yine bir şey ifade etmek için çok fazla kelimeye ihtiyacımız olmadığını, anlamak isteyenin zaten anladığını görüyoruz. yani duyarlı bir insan için yanlış anlamaların canı cehenneme.

  --- spoiler ---

  film bu bölgeye yol, su, elektrik olarak dönecektir.
 • çok hoş bir film. insana gezintiye çıkmış hissi veren, doğal güzellikleri gösteren böyle filmleri çok seviyorum. özellikle soğuk kış günlerinde izlemek çok iyi geliyor. filmi izlemediyseniz bence spoiler içeren hiçbir şey okumadan izleyin.

  --- spoiler ---

  film baştan sona bir iyileşme gösteriyor. köpeğin iyileşmesi, babannenin iyileşmesi, abi kardeş ilişkisinin iyileşmesi, iki sevgili arasındaki bozulan ilişkinin iyileşmesi gibi. bir düzelme var. hayatın içindeki insanı üzen şeylerle dolu aslında ama bununla birlikte çok pozitif bir film. insanı iyi hissettiriyor. ispanyol yapımı film ve dizilerde insanın kalbine dokunan birşey var.

  bir de şu da çok hoş bir detay. filmde çocuk otizmli muhtemelen. göz teması kuramaması, yaşıtları bahçede oynarken onlara katılmaması, kendini izole etmesi, ironiyi anlamaması, sosyalleşme konusunda sorun yaşaması, anayasa kitabını ezberlemede olduğu gibi kafasına koyduğu şeyleri yapma konusunda ortalama bir insandan daha ısrarlı ve yetenekli olması gibi şeylerle farklı bir çocuk olduğunu anlıyoruz ama film boyunca asla bu dile getirilmiyor. etiketlenmiyor yani sen böylesin diye ya da bu çocuk böyle zaten diye. sağdan soldan birkaç birşey duyup çocugum geçen gün aynı kelimeyi tekrarladı otizmli mi, bu çok yaramaz kesin dheb diye tanı koymaya meraklı bir milletin içinde yaşadığımdan mıdır nedir, filmdeki bu tutum çok hoşuma gitti.
  --- spoiler ---

  şunu söyleyim de içimde kalmasın, nacho sánchez'i profilden bakınca ilker kaleli'ye çok benzettim.