• geçenlerde dişim için 3 ayrı devlet hastanesine gittim. ilk gittiğim doktor korona nedeniyle bir şeyler yapamayacağını, yapmadıklarını söyledi. acil hastalara bakıyorlarmış... sonra başka bir hastaneden randevu aldım, orada da aynı şeyle karşılaştım. korona nedeniyle bir şeyler yapamıyoruz dediler... zaten hastane boştu, geleni gönderiyorlar... benim işlemim de uzun bir işlem değildi ayrıca, sadece çürük bir diş...
    sonra yine başka bir doktordan randevu aldım. doktor yine aynı şeyleri söyledi. sadece acil olanlara bakıyoruz, korona nedeniyle aletleri çalıştıramıyoruz, bu nedenle sizi tedavi edemeyiz dedi... hastane yine bomboştu çünkü dediğim gibi geleni gönderiyorlar... ben gittikçe artan ağrıdan dolayı bu kadar çok doktora gittim, en son gittiğim doktor zaten bu dişi yaptırmanız lazım, dışarıda, özel hastanede mutlaka yaptırın dedi...
    eyvallah yaptıralım. sorun değil. ancak özel hastanelerde ne kadar ücret istediklerini biliyorlar mı? daha dün bir polikinlikten tek bir diş dolgusu için 250 tl den başlıyor yanıtını aldım.
    "250 tl den başlayan fiyatlarla..."
    başka yerleri araştırınca zaten ücretin en az 200 tl olduğunu öğrendim.
    şimdi soruyorum sayın doktorlar, hipokrat yemini, insanlık ve saygı bunun neresinde? ücretler neden bu kadar yüksek ve bu sizce doğru mu? hadi ben çok şükür yaptırabilecek durumdayım, peki korona bahanesiyle gönderdiğiniz onca kişi yaptırabilir mi?
  • 250 tl bir dolgu için yüksek fiyat değildir. onca okumuş, doktor adam var karşında ve senin dişini sağlığına kavuşturacak. dar alanda ince iş yapan emekçi sonuçta fiş hekimi, titri de doktor ayrıca. bi paket sigara 20 lira. nerdeyse 1 aylık sigara parası. kadınlarımızın saç boyası dan daha uygun bi fiyat mesela. bilindik spor giyim mağazalarının spor ayakkabılarından daha ucuz. ne istiyorsunuz bedava mı yapılsın? yani kan tükürük saçarak yaydığınız potansiyel hastalık riski de cabası.. doktorun aldığı riskin bile bir payı olmalı. sen ne anlatıyosun abicim ya 250 tl için?
  • yine cahil olup kendini kültürlü sanan insanlarla dolmuş başlık. arkadasım hepsi filyasyon ekibinde çalışıyor gece gündüz. filyasyon ne bilmediğiniz için cipsinizi yerken arkanıza yaslanıp başlık açıyorsunuz. ben doktorum ama şu an covid ile mücadelede en ön kesimde olan filyasyon ekiplerinin büyük kısmı diş hekiminden oluşuyor. siz anca sosyalleşmek için populer olmak için insanları karalayan başlık açın.sizin sorumsuzluğunuz yüzünden covid le savaşmak zorunda kalan insalara b.k atın.
  • devlet hastaneleri ne zaman tedavilere başlayacaklar, bilgisi olan var mı? özel klinikler cep yakıyor.
  • e normal elbette. dakikalarca ağız burun açık beklendiği için ve yapılan müdahalelerle ortaya saçılmış aerosol denizi nedeniyle zaten durumu acil olan hastaların tedavi talebi olmalı.
    yani şu ortamda, diş hekimi gel dese gitmem. nasıl bir akıl tutulması yaşanıyor anlamıyorum.
    ayrıca kamuda çalışan diş hekimleri filyasyonun en önemli ve aktif elemanları oldu.
  • merhaba ben diş hekimiyim. fakülte hastanelerine gidebilirsiniz. ağız diş sağlığı merkezlerindeki diş hekimleri filyasyona görevlendirildiler. hekim kalmadı o yüzden. kalan hekimler yalnız acil tedavi yapabiliyor (zaman-hasta ilişkisi yüzünden). acil olmayan bir işiniz varsa bu dönemde biraz sabretmek hem milletimiz adına hem kendiniz adına daha mantıklı.
  • üniversite hastanesinde filyasyona gönderilmeyen yarı sayıda hekimle acil dışında da hasta bakmaya çalışıyoruz ama hasta sayısını çok kısıtlı tutmak zorundayız hem sterilizasyon hem hekim eksikliğinden. ha bana göre acil olmayan işlem için diş hastanesine gitmek pandemi zamanında hiç akıl karı bir şey değil hasta açısından, senden yarım saat önceki adamın ağzındaki tükürükler aerosol halinde havada asılı duruyor yani öyle düşün. ben n95 üstüne cerrahi maskeyle hasta bakarım bir şey olmaz da hasta ağzı açık burnu açık direkt risk altında.
  • en yüksek risk grubunun onlar olduğunu düşünüyorum. çağırsalar gitmem ki çevremde diş taşı temizletmek için gittiği hastanede geri döndürülüp ağlayan tanıdıklarım var, nasıl bir kafa yaşıyorlar bilmiyorum. ağızdan bulaşmıyor mu bu meret ! devlette bile rutin ameliyatlar iptal edilmişken belki 30 senedir ağzına fırça sokmayan insanın aklına diş taşını temizletmek, çürüğü mürüğü gelmiş. bir iki laf anlattım bunaldım allah diş hekimlerinin yardımcısı olsun.ben bu dönem sıkıntı çekmedim ağzıma bakıyorum arkadaş, sen de bak.şu ana kadar bakmadığınız ağzınızın sorumlusu bu insanlar olamaz. azcık iğneyi kendimize...
  • pandemi şartları dolayısıyla diş hekimlerinin acil diş çekimi dışında hizmet vermemesi durumudur.

yahu kaç gündür 2 dişim birden ağrıyor ağrı kesici falan da fayda etmiyor. ne olur açılsın artık hizmet vermeye başlasınlar hes koduyla tedavi etseler bari ya. hes koduyla avm'ye gidebiliyorsak hastaneye gidemiyor muyuz ya? özel hastaneler de bu şartları bildiği için kol gibi fiyat biçiyorlar biliyorlar çünkü insanların mecbur olduklarını. üstüne de malzemeler ithal olduğu için zam üstüne zam biniyor. zaten memlekette herkes tutabildiğini, gücü yetebildiğini affedersiniz s.kme peşinde olduğu için özel hastaneler de aynen bunu yapıyor. insanlar ne yapsın ya her ağrıyan dişini çektirmek zorunda mı? parası olmayan ne yapsın ya allah aşkına söyleyin. benim de yok yani ne yapayım. şikayetvar sitesinde de yığınla insan bundan şikayetçi kimsede para yok diş ağrısından yemek yiyemiyorum demiş hatta birisi. ben de yemek yiyemiyorum ağrı yapıyor, ısırmakta da zorluk çekiyorum, resmen yemeği ön dişlerime ezmeye çalışıyorum resmen eziyet. hatta sıcak yiyemiyorum değer değmez ağrı yapıyor. çesmeden akan suyu bile içemiyorum o da değer değmez ağrı yapıyor, biraz kaynatıp ılık hale getirip anca o şekilde içebiliyorum. kısacası buna bir çözüm bulunması lazım. salgın var doğru ama dişimiz de ağrıyor özele gidemiyoruz zaten, sağlam dişimizi göz göre göre çektirelim mi yani?
  • fakülte hastaneleri tedaviye devam ediyorlar. devlet diş hastanelerindeki hekimler ise filyasyonda çalışıyorlar, bu yüzden sadece acil hastalara hizmet veriliyor.
hesabın var mı? giriş yap