• disaridayken duydugumuz komik diyaloglardir.

(bkz: o kadar strong bir presence var ki)
  • "-ayakkabıları da çok uzun"
    bir mana bir ima var mıdır bilemiyorum.
  • kadıkoy minibusundeim :
    1.kız : ayyy pelin biliomusun omeri gordum cok yakısıklı olmus.
    2. kız : hadı yaa!!hanı su eskı mahelledekı karga burunlu omer mi?
    1. kız : eveeettt!oha fln oldum yanii !!! oha oha bin kere ohaaaaa!!!
    ustunde tommy gomlek boleee, altında tommy panti, dızel ayakkabı offff! bana merhaba dedi biliomusun!!
    2. kız : hadi yaa! oha yaa o cok cirkindi
    1.kız : halen cirkin ama cok yakısıklı olmus!!!

(bkz: marka takinitisi olan insanlar)
  • iki haber muhabiri aralarinda konusmaktadirlar. muhabirlerden biri, bildik bir ajans muhabiri, digeri ise guzide bir kanalimizin diplomasi muhabiridir.

a: * bu aksam atv'de super bir film var. jean d'arc. mutlaka seyret.
    d: * öyle mi? konusu ne?
    a: iste bir kadin ozgurluk mucadelesi veriyor. sonunda da yakilarak olduruluyor ama cok etkileyici bir film.
    d: * ben cok televizyon seyretmiyorum. yarin sabah da yayinim var zaten. ama duygusal birseyse firsat bulursam seyrederim belki.
  • ankara-kızılay çiçekçilerinin yanından geçerken:

- ahmet abi sen hala ölmedin mi ya?
    - yok yok ölmedim
    - e öldü demişlerdi?
    - yok ölmedim
  • 1970 yilinda odtu otobusleriyle yurda gitmek uzere kizilaydan cankaya ya dogru yururken, sonradan pasanın
    tapisti oldugunu ogrendigimiz sarhos fakat duzgun giyimli adam;
    -koske gittim kapidan cevirdiler, (ic cekme) mevhibe, pasa uyuyor dedi, (yakamdan tutup sallayarak)
    tam 20 sene pasaya tapaj yaptim. mevhibe pasa uyuyor dedi. ben biliyorum neden? (ic cekme)
    birisi pasanin kulagina o ecevitci demis.(uluyarak aglama) mevhibe pasa uyuyor dedi...
    otobuse yetismek uzere yaka kurtarilir ve kosulur. uzun seneler o gün yanimdaki arkadasla; pasa uyuyor dediler, cesitlemesi yapilir.
  • işletme matematiği dersi sınavı öncesi, saatlerce genel sınav konusu olan anuiteye kafa patlattıktan sonra sınava beş dakika kala amfilere doğru giderken;

tiki oğlan- bak formül şu, sonra bunu yapıcan, bidi bidi bik bik, sonra da böyle çok kolay...
    tiki kız- ya iyi de anuite ne?
  • merdivenkoy-kadıkoy minibusunde canhıra$ kadıkoye varilmaya calisirken dogu siveli 45-50 yaslarında bir amcamin gsm ile konusmasina tanik oluruz; "olm ahmet bn nirvanaya gidiyorum simdi. oraya ulasinca aricam seni. ha gurban nirvanaya gidiyorum diyorum, varinca aricam seni la!"*
    (bkz: nirvanaya ulasmak)
  • gunlerden bir gun akşam saatlerinde minibus kuyrugunda beklenmektedir. kuyrukta uzun boylu iri yapılı 25-30 yaşlarında normal gorunuşlu bir adam telefonla konuşmaktadır:

- babacım tamam ben şimdi geliyorum oraya , tamam baba gelicem ellerinizden operim. (ses gittikce incelir-sevgi dolu bir tonlamayla) seni seviyorum babacım!!!!
  • sehirlerarasi otobuste geceyarisi arka koltuktaki adam yanindakine sesleniyor;
    adam1: kendimi kendimden cikardim sifir kalmadi
    adam2:(uykudan uyanamamis bir sesle) pardon hocam? sersem gibiyim..
    adam1: feridun duzagac
    ve dialogu burada bitirip uykuya donuyor adamlar
hesabın var mı? giriş yap