şükela:  tümü | bugün
  • yeni türkiye'de normal olan olay. 7 bakanlıktan daha çok harcamış diyanet. içişleri, dışişleri, enerji ve tabii kaynaklar, kültür ve turizm, sanayi ve teknoloji, çevre ve şehircilik ile ticaret bakanlığı.
    bir ülke düşünün, açlıktan insanlar ölürken, diyanet'in yoksulluk fetvası ile millete açlığın sınama olduğunu söylüyor. ama aynı zamandan 7 bakanlıktan daha çok harcıyor.
    kaynak.

edit: tahmin ettiğim gibi pınar altuğ'un dansı kadar ilgi göremeyecek bir başlıktır. ne diyeyim ki artık.

edit 2: kaynağı beğenmeyenler olmuş, sabah yazdı da ben mi kaynak olarak koymadım.*

edit 3 : hâlâ personel maaşı diyen var, insan gerçekten hayret ediyor.
  • camiler bile açık değilken yapılan harcamadır.
  • korona için bütün vatandaşlar seferber edildi, şirketler milyonlarca lira bağış yaptı toplanabilen para 2 milyar tl. buradan hesap edilebilecek harcama.
  • vatana ihanet, islam dinine hakarettir. islam dininde böyle bir şey yok. israf, emevi dinciliğinin bir göstergesidir.
  • erdoğan'ın hayali olan türk islam devleti projesine oldukça uygundur.

ekonomiyi duayla düzeltecekler, salgını duayla yenecekler, savaşları duayla kazanacaklar.

ciddiyim, sadece gecenin bilmem kaçında insanların kulaklarını tırmalamak için mi yediler o kadar parayı? o kadar cami, o kadar imamhatip bugüne kadar neye yaradı? kaldı ki o paranın büyük kısmı da ali erbaş ve şürekasının lüks hayatına gitti, bundan eminim.

diyanetin bütçesini kıssak ya da diyaneti kaldırıp daha kapsayıcı ve etkin bir kurum kurup bütçesini de astronomik rakamlarla oluşturmasak ülke o parayla çok daha faydalı yerlere yatırım yapabilir.

tabi kimsenin derdi ülkenin kalkınması olmadığı, birileri cehaletten kavrulan bir islam devleti hayaliyle yanıp tutuştuğu için öz kaynakların daha makul yerlere harcanması şimdilik pek mümkün görünmüyor.

millet işsizlikten ve açlıktan kendini yakarken siz dua etmeye devam edin. bu gidişle yapabileceğiniz tek şey o kalacak zaten.
  • yeni kitap mı yazıyorsunuz? uzayda islam’ı mı yayıyorsunuz? ne yapıyorsunuz bu parayla olum?

cami falan demeyin bozarım. madem camilere para gidiyor bu imamlar neden sürekli kandil gecelerinde milletten yardım istiyor amk? doymadınız milleti domaltmaya!

edit: bir şey daha eklemek istiyorum. evimin yakınlarında bir cami var imamını tanıyorum. o da yardım topladı kalanı da kendi cebinden ekleyip caminin bazı ihtiyaçlarını karşıladı. yardımla kendi cebini dolduran yavşaklar dışında böyleleri de var. o yüzden inanın bu para camilere falan gitmiyor. çok başka yerlere gidiyor. camiye gideni çok az bir miktar. asıl gitmesi gereken yere de gitmiyor.
  • hiçbir işe yaramayan bir kurumun yaptığı harcamadır. sahi ne faydası var bunların, bilen biri açıklayabilir mi? bunlara harcanan bu para çok daha faydalı işlerde kullanılabilirdi. şu an işyerleri kapalı olan ve hiçbir destek alamayan insanlar var. ihtiyacı olan başka milyonlarca insan var. bu paralar nereye gidiyor, bunu da kimse bilmiyor.
  • karıyla kızla yiyip bizi çağırmıyorsanız gerçekten alınırım.
  • biz o paraya yerli ve milli peygamberimizi üretiyoruz hayinler anlamaz.