• komedi mi yoksa korku mu olduguna karar veremediginiz bol kanli ve karli norvec zombi filmi. gayet sacma ve eglenceli. en azindan komedi oldugunu eklemisler film turu olarak, sadece turune korku yazan onlarca komedi korku filminden siyrilip one gecebilen bir film.
  • biraz korku, biraz komedi ve biraz da gore öğeleri taşıyan bir film. fakat bu öğelerden hiçbirisi tam anlamıyla oturmamış, filmi izlerken hep birşeylerin eksik kaldığı hissediliyor. bunların yanı sıra filmde kullanılan ingiliz usülü hızlı zombilerin tipleme ve makyajları son derece başarılı ayrıca karlı bir ortamda zombi filmi çekme düşüncesi bana ilginç geldi.

filmde ki oyunculukları son derece başarısız bulduğumu söylemeliyim. oyuncular sanki oynadıkları karakterlere bürünememiş gibilerdi.

şüphesiz ki teen slasher ve gore severlerin tadına bakacağı bir film fakat hiçbir zaman olmak istediği evil dead gibi bir film olamayacağı da aşikar. sonuç olarak bu tür filmleri seviyorsanız fazla beklentiye girmeden film haznenize yeni bir film eklemek için izlenebilir bir film. yok hacı ben sevmiyorum öle filmleri diyorsanız siktir edin derim.
  • --- spoiler ---

nazi zombilere molotof kokteyli attıkları sahneyle beni benden almış güzide film. izlerken bu filmden korkmanız mı yoksa bu filme gülmeniz mi gerektiğine karar veremiyorsunuz. işin en ilginç yanıysa dünya malına değer veren zombileri yaratmışlar bu filmde. adamların tek amacı altınları geri almak *

--- spoiler ---
  • zombi ısıran insan sahnesi beni benden almış film
  • piyasaya sürülecek dvd'sinin tanıtımı için ilginç bir tanıtım yöntemi seçilen film. şöyle ki; adamlar linni meister adlı ablaya (teyzeye?) my ass adlı gereksiz şarkıya "seksi" bir klip çektirmişler. klip devam ederken de en az (?) linni abla kadar "seksi" kızlara "dead snow" pankartları (?) taşıtmışlar boksta round numarasını gösteren hatunlar hesabı.
    tüm bunlara http://itunes.apple.com/…3733&id=317963491&s=143457 ya da http://www.youtube.com/watch?v=ur8f_dj5ac8 adreslerinden ulaşmak mümkün. ha değer mi? bence hiç gerek yok.
    ama itiraf edeyim bu çaba filmi merak ettirdi...
  • müzik, görsellik ve gore estetiği ile senaryo zaaflarını kapatan güzide eser.
    http://www.otekisinema.com/?p=5861
  • karlı ve soğuk avrupa dağlarının arasına sıkışıp kalmış, manevi aç gözlülükleriyle ve zamanla zombilere dönüşmüş nazi askerleri gibi orjinal bir fikrin, korku komedi gibi zor bir yola çekmeye çalışarak berbat edilmiş film. ikinci dünya savaşı hastasıyız, zombi filmi manyağıyız, nazi altınlarını biz de merak ediyoruz, teen slash de bir yere kadar ama komedi unsuruna hiç gerek yoktu, gerçi film içinde bir iki tane durum esprisine kahkahalar atarak güldüm ama ne bileyim, komedi olmasaymış keşke; bir de madem norveç yapımı film, bir iki tane güzel kız koysaydınız...

--- spoiler ---

zombilerle baş etmek zorunda kalan gençlerin, kulübede bulduğu orak ve çekiçle nazi zombilere dalması, bunu gören zombinin iyice kudurması ve yahudi olan elemanın ısırıldıktan sonra zombiye dönüşmemesi gerçekten kırdı geçirdi beni...

--- spoiler ---
  • olsa olsa haber olur efendim. niye? çünkü insan zombie'yi ısırmıştır.
  • --- spoiler ---

film başlarda anal bölgeyi zonklatmakta* ardı sıra yerini gülmeye bırakmaktadır. filmin özeti yarattığı bu etkidir, gerisi teferruat.

--- spoiler ---
  • filmin adını en başta "rød snø" yani "red snøw" daha da yani "kırmızı kar" køyacaklarmış ancak aynı isimli isveç/nørveç ortak yapımı başka bir yapım olduğundan "ölü kar"da karar kılmışlar.
    bu film de havalar ne kadar søğuk ølursa ølsun døn atlet yatarım abicilerden. biri bana anlatsın bu gavur milleti hiç mi üşümez.

nøt: bu ø harfi de çok havalıymış insanda cümle içinde kullanma isteği uyandırıyor. bu nedenle işbu entryi bir kıssadan hisse ile bitireceğim: øsuruktan bi øğlun ølsun adı da øsman ølsun.
hesabın var mı? giriş yap