• iyiden iyiye kafayı sıyırmış insan. ne dediği gerçekten son zamanlarda belli değil.

ahmet hakan'ın programında en son chp 2015'te pkk'yı meclise soktu diyordu.

bunu diyen adam öcalan ile görüşmüş adam.

kendine gelince "yok canım olur mu öyle şey, öcalan ile görüşmek neden illegal sayılsın"

karşı taraf "silahları bırakın konuşalım" diyince siz düşmansınız, teröristsiniz, hainsiniz.

ali sami?

edit: ya çık birader de ki "benim öcalan'a ve pkk'ya görüşüm nettir ömrüm boyunca bunlara karşı durdum o yüzden bunu kabul edemem. chp'nin de hdp için yaptığı (ki alakası yok hdp baya baya sağlam şekilde içerisinde birçok unsuru (altan tan islamcı, kökten pkk'lısı figen vs. vs. ) barındırıp meclise girdi) bir şey varsa bunda bir art niyet aramamak lazım ülke yararınadır. birine çıkıp "yookkk ya ne alakası var" diyip diğerine "siz teröristsiniz" deyince en hafif tabiriyle cehalet oluyor. beyni yok fikri var şeklinde beyanlarda bulunmayın.
  • türk siyasetindeki gelmiş geçmiş en ajan insan. hiçbir istihbarat kurumuna sadakati olduğunu sanmıyorum. artık o günkü çıkarı kimden yanaysa...
  • ooo perinçek kendisine yeni savunma geliştirmiş nsnsjdjjdjd

öcalan'la görüştüm ama bi sor neden görüştüm.
  • persona x.

kimse bilmiyor.

bana göre dünya dışı bir uygarlığın elçisi. piramitlerde gözü var.
  • adam senelerdir hala aynı şeyleri söylüyor.
    biri de çıkıp , sen nereden biliyorsun bunları yahu , demiyor.
  • bu adamin ne oldugunu hala anlamadiysaniz hakikaten sizde 2 gram akil kirintisi yoktur. ne sagci, ne solcu, ne milliyetci, ne de baska bir seydir. adam yillardir, avrasya, rusya, iran dost ab, abd, bati tukaka diye basbas bagiriyor. anti-natocu, rusyaci ya da dogu blokunun turkiyedeki adami, proxy'si oldugunu anlamak cok mu zor yani? dogru, abdullah ocalanla da pkk nato taseronluguna terfi etmeden once, rusya'nin taseronu oldugu zamanlarda cokca gorusmuslugu vardir. perincek'in sonradan orgutu dusman bellemesinin sebebi ise pkk batidan icazet aldiktan sonra cizgisini degistirmesidir. su habere bakin belki kafanizda bisiler olusur:

link
  • ben üniversite yıllarımda bu adamın partisinde gençlik kollarındaydım. birgün partiye geldi, "gençler sizlere güveniyoruz var mı bir talebiniz?" dedi. ben de gaza gelip söz aldım. dedim ki; "madem sol, özgürlükçü ve eşitlikçi bir partiyiz, üniversiteye girişte şu başörtüsü meselesi ile ilgili bir özgürlükler bildirgesi yayınlayalım, arkadaşlarımız mağdur ve rencide oluyor, üzülüyoruz, böyle yaparak ötekileştiriyoruz, sadece kendi aralarında kalıp cemaatlere, tarikatlere yöneliyorlar, fetoş çok etkin şehrimizde böylece kırabiliriz gücünü..."

dinledi, "hmm" dedi. cevap bile vermeden yanındakilerle sohbete devam etti.

1 ay sonra partiden disiplin kurulu kararıyla ihraç belgem geldi*. başka da sözüm yoktur.
  • muhtaç olduğu kuvveti inatla rusyada, çinde, iranda aramaktadır.

siyasal oportünistlerle birlik olup emperyalizmi nasıl yenecek çok merak ediyorum.
  • benim için siyaset 3 şekilde yapılır.
    1. ait olduğun toplumun genel idaresinde var olarak ideallerine uygun şekilde toplumunu ileri götürmek için.
    2. kendini ve eşrafını toplumdan üstün belletip, kendi çıkarlarını toplum çıkararıı gibi gibi göstererek menfaat elde etmek için.
    3. bilimsel olarak yaklasıp akademik faaliyetlerde bulunmak için.

bu adam ne olursa olsun 2. yi yapmamakta.. siyasi ve sahsi gecmisinde yıllarca hapis yatmıs, ne kendi ne cevresi maddi manevi yukselme yasayamamıs bir adam.

kendisi ve partisi en basından beri tamamlanamamıs kemalist devrimleri tamamlayacağız iddiasındadır.

ve tüzükleri şöyle başlar.

--- spoiler ---

vatan partisi, büyük millet meclisi reisi mustafa kemal paşa’nın türkiye büyük millet meclisi’ne anayasa tasarısı olarak sunduğu 13 eylül 1920 tarihli halkçılık programı’nda ve türkiye büyük millet meclisi’nin 17 kasım 1920 günü kararlaştırdığı halkçılık beyannamesi’nde saptanan temel programın bugün de geçerli olduğunu ilan eder.

“türkiye büyük millet meclisi hükümeti, hayat ve bağımsızlığını kurtarmayı yegâne ve mukaddes gaye bildiği halkı, emperyalizm ve kapitalizm tahakküm ve zulmünden kurtararak, irade ve hâkimiyetin hakiki sahibi kılmakla gayesine ulaşacağı kanaatindedir.”

“türkiye büyük millet meclisi hükümeti, milletin hayat ve bağımsızlığına suikast eden emperyalist ve kapitalist düşmanların tecavüzlerine karşı müdafaa ve harici düşmanlarla işbirliği yapıp milleti aldatmaya ve ifsada çalışan dahili hainlerin cezalandırılması için orduyu sağlamlaştırmayı ve onu millî bağımsızlığın dayanağı bilmeyi borç sayar.”
    --- spoiler ---

vaktiyle hadepin solda birliği bozma hikayesi gibi şimdiki zamanda şimdinin tatlısu solcuları, beyazyakalı modern liberallar herzaman ulusal cıkarları zedelemek için maşa olarak kullanılacaktır ama bu adam ve türk siyasetindeki varlığı tarih sayfalarında hakkıyla anılacaktır.
  • kendisi solcu değildir hatta sol kelimesi ile yan yana bile gelmesi sol'a hakarettir.
    kendisi bir adet statukocu, merkeziyetçi, nasyonalist-ulusalcı faşisttir.

ayrıca kendisinin açığa çıkmamış bir adet mit ajanı olduğunu düşünmekteyim.
hesabın var mı? giriş yap