• ne güzel kafalar hakikaten. merak ettiğim olay gerçekten kendisi de inanıyor mu cumhurbaşkani olacağına ya da partisinin % 5 i geçeceğine ?
  • doğu perinçek hırslı çalışkan ve iddalı bir liderdir yapacağım diyorsa yapar.denemesi bedava.
  • türkiye'nin derdi vatan partisi'nin derdidir. iktidarda olmasa, hatta parlamentoda temsil edilmese dahi, vatan partisi bu vatan için çözüm üretmek zorundadır. bu, öncü parti olma görevinin gereğidir. nitekim vatan partisi ve doğu perinçek, devletin ve hükümetlerin adım atmaya korktuğu konularda cesurca çözümler üretmekten çekinmemiş, pek çok konuda türkiye'nin çıkış yolunu çizmiştir.

vatan partisi'nin türkiye ekonomisini yaklaşan çöküşten kurtarma ve üretim ekonomisini tesis etme yolunda attığı adımları olumlu karşılıyorum. vatan partisi lideri ve cumhurbaşkanı adayı doğu perinçek, seçimden önce planlanmış bir programla resmî davetli olarak gittiği çin halk cumhuriyetinde 3 gündür temaslarda bulunmakta ve bir nevi millî görev icra etmektedir.

perinçek'in girişimleri ile çin'in trilyon dolarlık yatırım bütçesinden türkiye'ye pay ayırması ve sanayiye yatırım yapması, türkiye'de üretim ekonomisinin kurulmasına katkı verecek, cari açığı azaltacak ve bunun da ötesinde türkiye'ye çin'den know-how (teknik bilgi) aktarılmasını sağlayacaktır. bunlar türkiye için azımsanamayacak önemi haiz girişimlerdir. başarıya ulaşmasını diliyorum.
  • buradan da anlıyoruz ki 20’sinde maocu, 40’ında, 60’ında da maocu
  • jet fadıl cumhurbaşkanı olsa ve arap ve afrika ülkelerini saadet zincirine katsa nasıl olacağını düşündüğüm durum
  • konu para miktarının muhtemelen ne anlam ifade ettiğini bilmiyorlar.

kaldı ki insan düşünüyor hadi miktar doğru olsun diyelim, çin neden böyle (hele ki bu seviyede) bir kaynağı kendisinden yeterince uzak (sadece fiziksel mesafe degil) bir ülkeye yatirma gereği duysun?

daha güzel soruysa hemen her faktörün üretim maliyeti açısından çok daha avantajli konumda dururken, neden konu olabilecek faktörlerin ithalatını kabul etsin?

(bkz: kafamda deli sorular)
    (bkz: karşılaştırmalı üstünlükler teorisi)

(bkz: he canım he)
  • "bir yalan ne kadar büyükse, inananı o kadar çok olur"
  • gözler, çin halk cumhuriyeti hazine bakanı’nda.
  • küsüratlı verseydiniz de inandırıcı olsaydı dedirtmiştir.
  • oy kullanabilecek 25 milyon çinli perinçek’ in işine daha çok yarardı. her çinli cebinde 16 000 $ gelse iş tatlıya bağlanırdı.
hesabın var mı? giriş yap