• karın ve 2 kızın kutlamış, hala internetten nude dileniyorsun vay davar
    sana 7 bile çok anladığım kadarıyla
    ayrıca (bkz: siktin formatı eyledin viran)
  • yahu kaç yaşına geldim, bireysel olarak hiçbir zaman kendi adıma organize ettiğim bir şey olmadı doğumgünü kutlaması. belki bir yere çağıran oldu, ikna etti gittim. belki aile pasta kesti bilmem ney. o kadar.

ama vallahi halen düşündükçe fikre alışamıyorum. başkalarının kendi doğum günlerini organize etmeleri batmıyor ama, kendi adıma düşündüğüm an çok fena oluyorum la bu işi. çok kibirli bir iş gibi geliyor. bildiğin böyle "ben bugün doğdum. bunu kutlayalım. bana iyi ki doğdun deyin. bu ulvi amaç uğruna bugün toplanıyoruz." demek lan. aslında çok acayip bence.
  • belli bir yaştan sonra kutlama değil taziyedir.
  • önemsenmesine anlam veremediğim hadise.
  • neden kutlandigina anlam veremedigim hadisedir. ben genelde anneme tesekkur ederim.
  • bu başlığı açacak kadar kendini sevmek. bravi
  • yeni yaşa girerken tanıdıkların, sevdiklerin ile bir araya gelme, hediyeleşme geleneği.

sevmiyorum doğum günü kutlamayı. ne sevenleri yadırgıyorum ne gereksiz buluyorum ne de aklımca küçümsüyorum. sadece sevmiyorum.

zaten öyle partileri, sevgi gösterilerini çok seven biri değilimdir. insanların hediyeleşmesi, bir araya gelmesi güzel bir şey tabii ama sanki doğum günü kutlamak zoraki bir eğlence gibi, başkalarından eksik kalmama düşüncesi ya da bir başarının sonucu olmadığından böyle düşünüyorum olsa gerek. yani doğmak bir başarı ise o ayrı konu tabii.

kafanı o gün sıradan bir günmüşçesine yastığa koyduğun gibi uyayabilmek en güzel hediye zaten benim için. yıllar önce o gün doğmuşum.....

dediğim gibi, doğum günü kutlamayı asla eleştirmiyorum. alınmayın sonra üstünüze.
  • 9 senedir eskisi kadar olmasada heyecanlanıyorum, mutlu oluyorum. eğer son 1 saat kaldıysa doğum günüme, aptalca gelebilir ama içim içime sığmıyor. o seneyi bitiririken güzel bitsin, yeni gelende güzel başlasın diye mi böyle oluyorum acaba?
  • insanın kendi yeni yılını kutlamasıdır...

her yeni yıl, kişinin bir başlangıcını kapsar... yeni hayaller, yeni umutlar, yeni aşklar, belki de yeni hüzünler onu beklemektedir.

bu bekleyiş insanda bir heyecan yaratır... doğumgünü kutlamak işte budur. yeni başlangıçlara hazır olma ayinidir aslında...
  • eskiden de pek sevmezdim ama en azından yakın çevre ile kutlaşırdım ama bana artık iyice zulüm gelmeye başladı bu aktivite.

artık en yakınlarımın falan da kutlamamaya başladım. kasti de yapmıyorum ama ne bilim, gün sonuna bi bakıyorum ki kutlamamışım. epey saçma bi aktivite ya. sanırım mantığıma uyduramadım ben bunu yıllardır.

doğduğun gün üstüne 35 yıl geçmiş niye ve dahası neyi kutluyoruz anlamıyorum ki?
hesabın var mı? giriş yap