şükela:  tümü | bugün
 • sanırsın ki dünyanın bütün yükü bu kimsenin omuzlarının üstünde, aşırı yorgun, aşırı dertli, her gün ya da her hafta düzenli olarak 3-5 kez facebook, instagram, twitter gibi mecralardan önünde word açılı bi bilgisayar hemen yanında özenle dizilmiş fakat doğaçlama gibi durmasına özen de gösterilmiş kitaplar öte tarafına iliştirilmiş bir kahve fincan, kimi zaman daha entelim demek için bi kadeh şarap olur, şirin gözükmek adına bir parça çikolota zeki görünmek adına dinlendirici gözlük takmış bir adet mal içerikli fotoğraflar paylaşarak, yetmezmiş gibi yanında, pespaye olduğunun farkında olunmayan aforizmalar kasarak tez yazışına tatlı serzenişlerde bulunmanın verdiği dayanılmaz iticiliktir. amaç asla "ya ben doktora yapiyorumm sizin gibi gerzek değil aşırı önemliyim" meşazı vermek değil, aksine bu çok önemli aşırı yorucu hadiseyi paylaşmak, yersen. ulan, altı üstü kitap okuyup alıntı yapıp aralarını birleştiriyorsun istesen de akademi farklı bişey yapmana mı izin veriyor sanki. altı üstü araştırma. bi de kendisi adam olmuş gibi dersine girdiği öğrenciyi küçük görmeye çalışır filan. işte bu kısım kişiler, ego patlaması yaşayan, aslında bi boka da yaramayan ama bölümlerin başına getirilmiş çoğu profesörün bir level aşağısıdır. cidden önemli bir araştırma yapan doktora öğrencileri bu bahsedilen mallıklara girişmez bile tenzih edelim.
 • keşke insanların düşüncelerini karşısındakilere söyleyebilecek götü olsa. belki hayat daha güzel olurdu.
 • bir kıskançlık krizi sonrası girilen yazar entrysi. isteyen istediğini paylaşır, kimse zorla takip ettirmiyor sana. ayrıca doktora tezini "ordan buradan alıntılamak" şeklinde tanımlayarak akademiden ve yüksek eğitimden çok uzak olduğunu ve bu kıskançlığının nedeni kolayca anlayabiliyor insan.

  (bkz: derdini sikeyim butonu)
 • en azından doktora yapıyor ve kendini bilime adamış diyebileceğim insandır.

  hala anlamadınız mı, bilim yapan, araştıran ya da kendini geliştirmeye çalışan insan, rutin olarak hayatını yaşamaya çalışan insanlardan 2 gömlek üstündür.

  bu insan kaprisli olabilir, kişisel reklamcıklar yapabilir. önemli değil ki. en azından bilime pozitif bir katkısı var ya da olacak.

  doktora yapmadığınız ya da yapamadığınız için insanları kıskanmanız normal karşılanabilir ama b*k atmanızı gerektirmez. ha bu arada, illa ki "doktora" yapmanız gerekmiyor. bilimsel makaleleri takip etmeniz de sizi +1 öne çıkaracak bir eylem olabilir.