şükela:  tümü | bugün
 • yine bir telefon dolandırıcılığı...

  kadın oturduğu evini yarı fiyatına satıp, paraları dolandırıcılara vermiş. çok vicdansız bir memlekette yaşıyoruz.

  http://www.hurriyet.com.tr/…larini-aldilar-40241352

  edit:arkadaşlar bu olaya sevinenler bile olmuş. peki hırsızın hiçmi suçu yok?
  bu insanların işinde gerçekten profesyonel olduklarını,toplum içinde çok uyanık geçinen nice insanları dolandırdıklarını unutmamak lazım.o nedenle büyük konuşmamalı.
 • ya sen 800.000$ parayı gidiyorsun adamlara polis diye veriyorsun ama 155'i arayıp veya bir karakola gidip bir kez bile sormuyor musun bu olayın aslı astarı nedir diye? hiç üzülmedim valla, nasıl bir cahilliktir anlamak mümkün değil.

  bir de ablam niyetini bozmuş, ''erdoğan gelsin bana sahip olsun'' diyor videoda. bütün bunları bilerek, sayın cumhurbaşkanımıza ulaşabilmek için mi yaptı acaba? ablamıza cahil dedik ama zekice kurgulanmış bir aşk hikayesinin parçası olabilir bu.
 • fetöcülerin evini satmaya (?) çalışacağına, polisin bu duruma evini satıp parasını kendisine elden verme yöntemiyle müdahale edeceğine inanan, hadi inandı tüm bunlar olurken en yakın karakola gidip böyle böyle bir durum var nedir ne değildir diyemeyen kadının başına gelen durumdur. insanların kandırılmaya bu kadar müsait olması beni çıldırtıyor.
 • (bkz: geri zekalı)

  ne denir ki başka.
 • yarısı 400 bin dolar eder.

  (bkz: başlık açayım derken çığır açmak)

  edit: orijinal başlıkta "dolandırıcılara tam 800 bin dolar kaptıran kadın" diyordu.
 • herhangi bir konuda büyük konuşmak istemem ama bu kadar kolay mı bu işler?

  yani bu kadının hiç mi kimsesi yokmuş etrafında. yıllardır böyle olaylar yaşanıyor etrafta, haberleri yapılıyor ama hala birileri bunlara para kaptiriyor.

  bilmiyorum abi bana çok tuhaf geliyor bu işler. nasıl bu kadar saf, dünyadan habersiz olunur anlamıyorum.

  hani yeni bir olay olsa derim ki inanmislar. fakat bu kaçıncı böyle olay.

  neyse geçmiş olsun.
 • bu kadar saf insan olabilir mi ? olurmuş.adama sorarlar sen bu evi alırken paraları poşete koyup kızkulesi önünde mi buluşup satın aldın. onu da geçtim arkadaş bu kadar para 100 dolar 1gr etse 800bin 8 kilo eder nasıl taşıdın.
  (bkz: zeka özürlü)
 • bu evi yarı fiyatına alan kimdir?

  benim merak ettiğim asıl soru bu. kim bu fırsatçı? hayır yani sonuç olarak ikinci el cep telefonu veya pert kayıtlı şahin alıp satmıyoruz. 800 bin dolar gibi bir rakam var ortada...

  neredeyse gün aşırı bu şekilde dolandırma haberleri her türlü yayın organında çıkmıyor mu? çıkıyor... düşünün bir, bütün bu haberleri görmenize rağmen panik içinde biri size gelecek, ederinin yarısına malını mülkünü satmaya çalışacak... yahu insan hiç mi sormaz hayırdır abicim / ablacım nedir bu telaş diye? hiç mi şüphelenmez? yoksa şüphelenir ama yarı fiyatına malın üstüne konmak daha mı tatlı gelir?

  vicdan denen şey apandist olmuş kullanılmayan organa dönüşmüş...