• uzattığım paranın onda kalması ve acilen aşağı inip taksiyle bulunduğu ortamdan uzaklaşması gerektiğine inandığım tip. kendini muavin kompleksine sokmuş olma ihtimali yüksek. kimse sana öylesin demedi kendine gel. aslında bana uzatılan paraların gazıyla bir an da ayağa fırlayıp arkadan vermeyen kaldı mı diye bağırasım gelmiyor da değil. keh keh ...
  • bunların bir de dolmuş veya minibüste mutlaka telefonu birine açıp "ay arabayı servise bıraktım da, şimdi dolmuşa bindim, eve gidiyorum. hikmet de servisten alıp galeriye bırakacak. beş yılda bir değiştirin diyorlar ya arabayı, benimki işte dört yıl üç aylık ama beklemeyelim dedik. ay ama elim kolum bağlandı, yenisini alana kadar ne yapacağım bilmem" diye açıklama yapıp bir yandan da "sahrayıcedit ne kadar şoför bey, ilk kez biniyorum da" diye imajını pekiştiren sürümü vardır. biz faniler de sakin sakin kadının görmemişliğini hayretle izleriz.
  • elitse taksiye binsin dediğim tiptir.
  • ekonomi sınıf elit tiptir.
  • artık "uzatmam." da diyen medeniyetsiz öküz arabasıdır. ulan bu işin teamülü, standardı, raconu, yazısız kuralı o parayı arkadan alıp öne iletmektir. gebeş!

millet çoluğunu çocuğunu özgüvenli olsun, hakkını yedirmesin, kendini ezdirmesin diye insanlıktan çıkmış gibi yetiştiriyor. terminatör oluyor büyüyen veletler de. insanlıktan, nezaketten, sosyal yaşam ögelerinden bihaber yetişiyorlar. dolmuşta kont gibi muamele beliyolar sonra.

bu ayılıklar hep bundan.
  • taksi ile gezmesi gereken elit şeysi. şeysinin arabası varsa o da olabilir.
  • bir de bunların dolmuş direklerini baş ve işaret parmaklarıyla tutup, ani bir frende şoförün kucağına oturanları vardır ki, yarıp atar o anda.
    bir de ters ters bakarlar.
    hayır yani, ali ağaoğlu yahut acunun kucağına düşseydin yüzündeki ifadeyi tahmin ediyoruz ablacım. yapmayın.

ps: hayır, genelde bunu kadınlar yapıyor da, o sebeple bu iki ismi örnekledim.
    yoksa arto, yıldo, etc da olabilir pekala kucağına düşülen.

rohhaahhhhaaa
  • eğer hiç havanda değilsen ve kulaklıkla müzik dinleyen birinin yanında oturuyorsa bu kişi, sizi daha da sıkıntılı bir duruma sokabilir. kulaklıklı kişiye sesini duyuramazsın ve tacize girer diye de dokunamazsın. en son dhalsim gibi şoföre uzanmaya çalışırken bulursun kendini.
hesabın var mı? giriş yap