şükela:  tümü | bugün
  • biri donerli digeri sosisli sandvic istemis iki arkadastan sosisli istemis olanin, digerine "ekmegin icini ac bak abi donerse senindir, ben sosisli soylemistim" demesi durumunda gecen bir cumledir.
  • 'dönerse senindir, dönmezse zaten hiç senin olmamıştır' diye bir şey yok.
    döner.
    çünkü bir katil, olay mahaline mutlaka geri döner. bıraktığı hasara bakar.
    ama kimseye görünmez.
  • wayne's world filminin cnbc-e' deki gösteriminde denk geldiğim ingilizce hali (en azından öyle çevrilmiş) için;

if you blow chunks and she comes back, she's yours. ıf you spew and she bolts, then it was never meant to be.
  • (bkz: dürümse benim) tamam taşlamayın.
  • pandik at! dönerse senindir*
  • "eger senin gercek hayalin bensem, bana er ya da gec geri geleceksin.." paulo coelho

bir hayalin gerceklesmesinin onundeki en buyuk engel inanc eksikligidir ve de cesaret.
    herkes bana gittigin yol yanlıs diyordu. oncelikle herkesin bir baskasının hayatı icin bu kadar net dogruyu gorurken kendi hayatına dogru duzgun soz gecirememesini hep sasırtıcı bulmusumdur. sonra ise hayat yasıyarak ogrenilir. ve ben kendi yalnısımı kendim gormeliyim. ne yapmalıyıdım? durdugum yerde sabit durup cicekler acma ihtimali olan bir hayata "hayır" mı demeliydim. hayır dostum, hayır risk almazsan asla mutlu olamaz ve o sıkıntılı giradabında kaybolur durursun.

cekmem gereken bir acım vardı. ara sıra yoklar beni. her seferinde cabucak gecmesi icin dua ederim. cunku yasayacak bir hayatım var. hayat cok kısa ve huzunlerde daha fazla vakit kaybedemem. cekmem gereken acıya gelince ben hakkını verdim. hicbir sevgiden borclu da cıkmadım, iddialıyım.

yolumu buldum. su an icin ne istedigimi biliyorum. arada kaybolabilirim. zamanla yolumu degistirmeyi de secebilirim. iste biz buna hayat deriz. belki de sabit olmadıgımız icin ve etrafımızdaki her sey durmadan degistigi icin bu kadar keyifli. yolumda ilerlerken yenilgilerden, hayalkırıkllarından, tukenen umutlardan da yer yer gecebilirim. bunlar sadece yolumu sınama calısmaları belki de.. cunku eger o benim gercek hayalimse ona yuruyecegim ısrarla. her seye ragmen.

tutku candır. evet seni yemeden icmeden keser, evet uykusuz geceler vaad eder, evet tum kontrolu eline gecirir ama tutku candır. tutkusuz bir hayatta yasadıgımı dusunemiyorum. bazı insanlar hic kaybetmemek icin tutkuyu kontrol altında tutarlar. ben onlardan degilim. cıksak da batsak da beraberiz cocuk.

su sıralar cennetteyim. gune mutlu baslıyor, mutlu uyuyorum. cunku onu dusundugum onlarca saatten birini yasıyorum her gun. ama biliyorum, hayat hızlıdır. ve her an beni cehenneme saniyeler icinde cekebilir. bunun olmasına musade etmeyecegim. elimden geldigince direnecegim. mutluluk sacmayı seviyorum. sen benimle kalırsan gorevimi yerine getirebilirim sevdigim.

aşkı ararsak aşkın bizi bulup kurtaracagını okumustum. aşk huznu ve gozyasını da getirecek olsa gun gelip, yasamaya deger degildir de nedir? tum kapıları ona ac. teslim ol. zaten baska turlusunu yapmaya kalbin yetmez, kalbin asktan kacmaya musade etmez.

"eger senin gercek hayalin bensem, bana er ya da gec geri geleceksin.." paulo coelho

cok defa asık oldum ama en canlı seninle hissediyorum sevdigim.
    nereye gidersen pesindeyim.
    enerjim kalmayana kadar bas hayranınım.
    mutluluk kadar konu sen olunca mutsuzluga da varım.
    seni oyle derin severim kim korkarsın ama askıma saygı duymazsan benim yok olusumu imzalarsın.
    imzalama!
  • sevdiğin seni sikerse senindir. sikmezse hiç senin olmamıştır.
    abi seviyorsan git konuş bence yeni oylum kazanıyor.

tipik dönmezse hiç senin olmamıştır için selçuk erdem'in harika bir karikatürü var: adam karısını uçurumdan itiyor, "bırak gitsin, dönerse senindir." diye dua niyetine mırıldanıyor. dönerse senindir

aynı mizansene başka bir yorum çıkıyor. her ilişkide ve ayrılıkta bir denge olduğundan kolaycılıkla söz edilir ya: adam vavien filmindeki gibi, uçurum kenarına götürdüğü kadının sırtına arkadan hafifçe dokunuyor. kadın uçurumun dibinde. yargı veya sorgulamasında durumu özetleyişi: "bir yol ayrımına gelmiştik. ben geride kalmayı seçtim."

sevdiğin seni sikerse senindir. sikmezse hiç senin olmamıştır.
    hatta ayrıca, binmediğin motor senin değildir. termodinamik yasası gibi.

(bkz: abi seviyorsan git konuş bence/@ibisile)
  • lahmacun benim , dönerse senindir.

- evet intihar etmeye gidiyorum.
  • vantilatörü bırak gitsin, dönerse serindir.

dönmezse at gitsin zaten.
  • dürümse kimindir belli