• bi' nevi punk fetisi. (bkz: sid vicious)
  • genellikle parali asiler tarafindan benimsenmis, ancak cok rahat ve estetik olan bot markasi :)
  • dr martens'in türkiye şubesi olduğunu iddia eden orijinaliyle aynı tasarıma sahip bir web sitesi var, fiyatlar ingiltere'nin 3'te birine denk geliyor. fakat ufak bir google aramasıyla sitenin sahte olduğuna ve çin yapımı ayakkabılar yolladıklarına dair bir sürü şikayet çıkıyor. ben de son anda fark ettim, bu sahtecilerden uzak durunuz efendim.

ilgili web sayfası
    (bkz: http://www.drmartensbot.com/)

edit: yav ne görgüsüz mal doluymuş burası. he bir ben anlamadım, hepiniz çok akıllısınız. ingiltere'de indirimle beraber 60 pound 200 pound arası modeller bulabilirsiniz. yani sitedeki fiyatlar şaşırtıcı ama imkansız değil, ben de şaşırtıcı olduğu için arama yapıp sahte olduğunu buldum daha dikkatsiz olan birileri şaşırıp almasın diye burada paylaştım. lan nasıl hasta bir müşteri kitlesi varmış, dr. martens adına bana gücenip nasıl anlamazsın sitenin sahte olduğunu diye hakaret ediyorlar, yuh artık.
  • artik vintage serisi haric ingiltere de (northampton) yapilmayan ayakkabi. 1460 model botlarinda yasam boyu garanti var, eskiyince gonderiyosun yenisini gonderiyorlar (yalniz 20 poundluk islem ucreti ve posta bedelini sizin odemeniz gerekiyor) ama mantiken bir defaya mahsus 110 pound verip (an itibariyla yaklasik 250 yetale) hayat boyu 50 yetale odeyerek bot sahibi olabiyorsunuz sonsuz kereler eskitme yetenegine bagli. ugg uyduruklarinin satis fiyati dusunulunce mantikli gibi geldi sanki...

http://www.drmartensforlife.com/

edit: evet mantikli geldi ve su an ayagimda, performans sukela
  • 80'li yılların gözde ayakkabı markası. o zamanlar modadan haberdar olmayacak kadar küçüktüm. sırf ablama alındı diye bağıra çağıra aldırdım bir çift. aldırmasam da olurmuş zira üçüncü gün çalındı. ayakkabılara dair hatırladığım; ön kısmındaki metal plaka üzerine basılmış dr. martens yazısı. bir de rengi bordoydu sanırım. canım annem, benden çok üzülmüştü çalınmasına.
  • 80'lerde çocukluğumun anısını barındırdığını düşündüğüm bir marka.hayal meyal hatırladığım ismine baktığımda yeni nesil punklar tarafından popüler olduğunu farkettim. eskiden önünde demir bir şeritte dr martens yazan modeli vardı diye hatırlıyorum. ya da çakmaydı bize yediriyorlardı emin olamadım şimdi. hatta doktor martines diyorduk. ya da uçtum emin değilim.
  • ayaklarımı mahvetti gerçekten, çok rahat yazanlara anlam veremiyorum ayak yerine tank mı taşıyorsunuz acaba. nasıl da hevesle almıştım yemin ederim aşırı koydu bu olay :( derdimi sikenlere aşkolsun nedir yani heves ettik:(
  • biraz pahallı olmasına rağmen verilen her kuruşa değen ayakkabılardandır.

ilk giyildiğinde derisinin taş gibi durmasına rağmen aslında ayak orgazmı yaşatacak kadar rahat ayakkabılardır aynı zamanda.
  • yaklaşık olarak on yıldır severek giydiğim ayakkabı markasıdır. evet fiyatlar biraz "haşırt in dı blekbort" seviyesinde olsa da; gerek tasarımı gerekse rahatlığı konusunda üstüne fazla konuşmaya gerek yok. nereden alacağına dair bir fikri olmayan izmirliler; alsancak ali çetinkaya bulvarı'ndaki irfan ayakkabı'ya bakıp teşekkür edebilirler.
  • daha ilk alındığı günden ayağa takıp uzun mesafeler yürünmemesi gereken bot. ayağınızın daha önce hiç bilmediğiniz yerlerinde yaralar açabilir kendisi. yumuşaması biraz zaman alır, ben ilk aldığımda genelde evde giyip dolanırım. zamanla açılır ve yumuşadığında gerçekten çok rahattır.

bunların yumuşak deriden olanları da mevcut ama diğerleri (kanırtanlar) çok daha havalı anasını satayım.
hesabın var mı? giriş yap