• yolunan bir sivilcenin de sebep olabileceği yara. siksen iyileşmez kısa sürede. sabahları kahvaltı için ağzınızı açtığınız vakit göz yaşları da eşlik eder kahvaltınıza.
  • vitaminsizlikten mi nedendir bilmem ama çok gıcık bir durum. uçuk falan değil. dudak kenarı kuruluğu gibi bir şey sanırım. dudağın tam kenarı kuruyor çatlıyor kızarıyor esnerken acıyor üç haftadır geçmedi üstelik. dayak yemiş gibi dolaşıyorum etrafta sinir oldum.
  • joker gibi oldum yemin ediyorum. 1 aydır geçmedi. vitaminsizlikten de değil. vitamine zaten abandığım bir dönem mecburen..
  • 20lik diş yaptırırken ağzınızı çok açınca oluşabilecek yaradır
  • (bkz: acrodermatitis enteropathica)

tüm ineklere selam olsun
  • ilk defa başıma geldi! ilk sivilce gibi bir şey sandım aynada bakınca çok küçük bir çatlak olduğunu fark ettim. küçük ama sıkıntısı büyük yemek yerken ağzını tam açamıyorum doğru düzgün bir şey yiyip içirmiyor. yara tam kapanacak gibi olsa ağzınızı biraz açsanı çatlak tekrar eski haline dönüyor. bu gün ilk günüm bakayım bir gün sonra aynı şikayetler devam ederse sanırım bir kliniğe gitmem gerekecek.
  • alt ve üst dudak birleşim noktasında hafif kızarıklık ve çatlak ile kendini gösterdi. ve birkaç gündür ağzımı istediğim kadar açtırtmıyor. üstelik diş etimde aft da çıktı. böyle şeyler peş peşe denk geliyor her nedense.
  • (bkz: angular cheilitis) sıklıkla candida albicans neden olsa da, bakteriler de etken olabilir bu lezyonun gelişimine.
  • uçuktur o
hesabın var mı? giriş yap