• isminde donut geçen bir firmanın esas işinin kahve olduğunu bize anlatmaya çalışan şaşkınları göstermiş markadır efendim. bu şaşkınlar bir de türk tüketicisini suçlar 'neden kahve içmiyorssuuaan, biz yurtdışında hep kahve içiyoruuazzz' diye...
  • bizim buradaki saat sekizden sonra %50 indirim yapıyor. iyide bok yiyor. yağ bağladım ulan! kış dönemidir, bulk dönemidir, kaloriden yağdan çekinmem ama sonum hayır değil benim.
  • bakırköy carousel'de en üst katta sinemanın yanında şube açmış mükemmel donutlara sahip zincir. sinemaya gir çık ye mükemmel bir ortam oluşturmuş.
  • dunkin donuts amerika'nin dogu kiyisinin en unlu, ve buyuk ihtimalle de en cok is yapan donut ve kahve dukkanlari zinciridir. bir suru buyuk zincir gibi franchising usulu ile calisir.
    amerika'da kahve satan yerlerden beklendigi uzere sabahin cok erken saatlerinde acilir ve satislarinin buyuk bolumunu de sabah yapar. buyuk bardaklarda, siz aksini istemedikce seker ve sut katilmis kahve, donut, bagel, muffin, croissant, munchkin ve breakfast sandwich cesitleri satar.
    ana musteri grubu calisan orta ve alt siniftir. calisanlari da bulundugu bolgeye gore hispanik, hintli ve ya beyaz olabilir.
    cok sayida dukkani oldugu ve bazilari da 24 saat acik oldugu icin polislerin ve bazen evsizlerin ugrak yeridir.
    satisa sundugu donutlar sehirden sehire ve zaman icinde degisiklik gosterir.
    donut isinin yildizlarindan krispi kreme ve kahve isinin babasi * starbucks'tan urun yelpazesi ve musteri kesiti ile bayagi farklidir.

amerika disinda is yapmasi ve ya cok begenilmesi beklenmemelidir. dunkin donuts ilk olarak sabah ayilmak ve karnini doyurmak isteyen amerikalilar'a, sonra da gun icinde su icer gibi kahve icenlere hitab eder. damak tadi, kahve icme ve kahvalti etme aliskanliklari amerikalilara benzemeyen insanlara siradan, sagliksiz ve ozenti gelebilir.
  • türkiye'deki şubelerinin resmi sayfasında neden yayınlanmadığını anlayamadığım kuruluş.
  • - yilda 650 milyon, gunde yakla$ik 1.8 milyon bardak kahve satiyorlarmi$.
    - kahve, yapili$indan sonraki 18. dakikaya kadar satilmazsa tadi bozulmasin diye dokuluyormu$.
    - normal bir gunde tum $ubelerinin toplaminda saniyede 20 bardaktan fazla kahve satiliyormu$. (bkz: oha)
    - dunkin donuts'in 1 yilda sattigi kahvenin agirligi, 1 milyon afrika filinden daha fazlaymi$.
    - kahve yerine benzin satiyor olsalarmi$, yillik sati$ miktari ile normal buyuklukte bir aile arabasi dunya cevresinde 52.800 kere donebilirmi$.
    - yillik oguttukleri kahve miktari, 49 adet dolu boeing 747'nin agirligina e$itmi$.
    (bkz: tatli payla$im)
  • amerika'da krizden bir nebze etkilenmi$ kurulu$tur, 24 saat acik olmayan bazi $ubelerini 1 saat erken kapatip yine 1 saat gec acarak ve ak$am saatlerinde cali$an sayisini du$urerek tasarrufa gitmektedir.
  • bulundugum bolgedeki 24 saat acik olan bir tanesinde 3-4 aydir ara ara gidip sabahladigim mekan. bu sure zarfinda cok degisik adamlarla tanistim. gelen giden evsiz barksiz tiplerden baska; emekli olmus yapacak bir sey bulamamis adamlar da var bu guruhun icerisinde. bir tanesi her gece gelir, bir kenara kurulup advanced squad leader kasardi. kafan kadar hukuk kitaplari olur ya; oyle tugla gibi bir rulebook ile gezinirdi. bayadir gormuyorum, oldu mu basina bir sey mi geldi. neyse.

gelip kitap yazan mi dersin, cizim tabletini cikartip resim cizen mi dersin. bir eksik kenarda bir yerde keman calan bi kiz, o da olur yakinda. amerikanin san'at gunesi dunkin' donuts..*

gun ile baslayan kosusturmayi gozlemlemek icin de oldukca ideal dunkin' donuts'ta sabahlamak. ozellikle hastane yakinlarinda bir dunkin' donuts'ta daha net gorursunuz. 4:30 - 5:00 gibi kahvaltilik almaya gelen hemsireler doktorlar. universite yakinlarindaki dunkin' donuts'larin gececi tayfasini cogunlukla ogrenciler olusturur. bu subeler yaz aylarinda civil civil olurlar, if you know what i mean.

dunkin' donuts'tan bildirdim.

(bkz: eksi sozluk reklam ajansi)
  • -2 tane donut alabilir miyiz?
    -donutlarda kampanyamız var efendim eger 8 tane alırsanız 4 tane de biz hediye veriyoruz.
    -olur o zaman 8 tane alalım.

diyerek kuzenimle 2 tane donut almak icin girdigimiz 12 tane donutla cıktıgımız ve hepsini bir günde yedigimiz yer.
    1 günde yemek zorunda degilmisiz aslında onlar her gün taze yapıyormus ama biz istersek 2-3 günde de yiyebilirmisiz birsey olmazmıs.oyle dedi bize 12 donutı satan arkadas.
  • başlığın en beğenilen entryisi güldürdü.yazar 10 sene önce bu mekanın asıl ürünü kahve diyenlerle dalga geçmiş,isminde donut geçiyor demiş ki haklıydı.

fakat son 10 yılda adamlar isimlerinden donuts kısmını çıkardı.
    asıl ürünleri kahve oldu hamur işi ikinci plana atıldı.
    konsept ve rakip olarak starbucks'ı baz aldılar genel itibariyle.
hesabın var mı? giriş yap