şükela:  tümü | bugün
 • 23. dönem chp'li kahramanmaraş milletvekili, aynı zamanda halkevleri genel yönetim kurulu üyesidir.
 • şirketlerini şuradan görebileceğiniz holding sahibi:

  http://www.ozbolatgrup.net/sirketlerimiz.html

  aynı zamanda merdan yanardağ'ın çıkardığı ulusalcı yurt gazetesinin sahibi.

  chp parti meclisi üyesi.

  chp'nin yalnızca "solculaştığı" iddia edilen kılıçdaroğlu döneminde değil; bizzat 27 nisan e-muhtırasını savunduğu, sınırötesi operasyonu erken bitiren tsk'ya "neden bitiriyorsun?" diye kızdığı, en statükocu olduğu dönemlerde de milletvekiliydi. hâlâ öyle.

  aynı zamanda halkevleri'nin bir önceki dönemde merkez yürütme kurulu, şimdi ise genel yönetim kurulu üyesi.

  e tabii, halkın hakları var.
 • üstün ticaret zekasıyla sadece iş dünyasında değil, lise mezunu olmasına rağmen siyaset arenasında bir çok profesörün dahi ulaşamayacağı bir yeri arkasına aldığı sermayeyle edinebilen, ama (sezarın hakkını sezara vermek açısından) maraşın baykal zamanında merkezden atanan chp milletvekillerine kıyasla önseçimle gelen ve seçim bölgesini sürekli gezip halkın nabzını en iyi tutan milletvekilidir.

  tabi "bu siyaset-ticaret-sermaye arasındaki bağlantıyı da nereden çıkardın" diyenler olabilir. öncelikle önseçimle seçildiği ilk döneminde delegelere yaptığı maddi yardımları şehirde bilmeyen yoktur. yani aslında ailesinin kökeninin göksun olması dışında hayatı boyunca maraşla bir alakası veya ikameti olmamış biri olmasına rağmen "tamamen duygusal gerekçelerle" önseçimden ilk sırada çıkmıştır. ama seçildikten sonra maraşın daha önceki baykal vekillerine kıyasla (en azından bir performans gösterme çabasıyla) seçilmesi kesinlikle hayırlı olmuştur.

  seçim çalışmaları için gittiği yerlerde, arkasında akp'li vekiller gibi devlet desteği olmadığı için kendi cebinden aktardığı maddi yardımlarla sünni köyün* cami restorasyonunu yaptırmasının yanı sıra, alevi köyün* cemevini de kendi cebinden yaptırması gibi enteresan örnekler söz konusudur.

  şimdi de çankaya belediye başkanlığı aday adaylığıyla siyasetin yerel boyutuna da el atmak için kolları sıvadığı söylenmekte. zaten halihazırda milletvekili iken, milletvekilliğini yitirip üstüne bir de (chp'nin banko favori olduğu bir ilçeden) belediye başkanlığına talip olmaya herhangi bir anlam verebilmek güç. chp yönetiminin ilçe belediye başkanlıkları için vekil koltuklarını bu kadar kolay terk edecek kişilere karşın caydırıcı kararlar alması gerekir. aksi takdirde elindekiyle yetinemeyen siyasetçilerin daldan dala atlama hevesleri sayesinde oylarını aldıkları insanların temsillerinde ciddi bir haksızlık olacaktır.
 • sahibi olduğu gazetede bir türlü gazetecilere maaş vermeyen, hak ettikleri şekilde davranmayan belediye başkan adayıdır.
  çankaya için chp'den aday gösterilmesi durumunda, beni ve tanıdığım birçok kişiyi alternatif isimlere itecektir.
 • çankaya chp adayı olması durumunda beni çankaya'da tanımadığım adaylara itecek olan adamdır.

  biraz siyaseti, biraz ankara'yı tanıyan kişilerden oy alamaz.
 • aniden zengin olmuş maraşlı bir muhterem. bildiğim kadarı ile lise diplomasını bile sonradan almış. bu hususta takdirlerimi sunarım. amma velakin, tamam abicim güzel esnafsın da türkiye'nin gözbebebeği bir belediyeyi hangi şehir bölge planlaması, mimarlık, hukuk vs. bilgisi ile yöneteceksin. insan biraz kendini bilir ama değil mi canım? cık cık cık...
 • sanıyorum şu anda sakar şakir'in dükkanındaki bütün malları bedavaya dağıttığını gören hacı emmi gibi "yanıyoruuuuum" diye ağlamaktadır. o kadar kanal gazete dergi kurdu, yine de hüsam'a yenildi.
 • çankaya belediye başkanlığını alper taşdelen'e kaptırdıktan sonra bugün itibari ile yandaşlarına sms çekmeye başlamış ve partinin önünde toplanma(!) alper taşdeleni protesto etme hazırlıklarına girişmiştir.
 • yurt gazetesi'nde çalışanlarının ücretlerini aylarca ödemeyen, sendikalı olanları işten atan bir patrondur kendisi.

  şimdi bir meseleyi ortaya koyalım: durdu özbolat birçok şirketin sahibi, bunlardan ciddi gelirler elde ediyor. yurt gazetesi'ni de belirli amaçlar için oluşturdu, kar etme veya zenginliğine zenginlik katmak amacıyla kurmadı. dolayısıyla gazetecilere ücret ödeyememesinin sebebini "tiraj düşüklüğü" olarak sunması inandırıcılıktan fersah fersah uzak.

  şimdi ise "her an yanınızdayım" sloganlı seçim afişleri ankara'nın her yanını süslüyor. maraş'tan da kendi adamının ön sıralarda aday olacağı konuşuluyor. dört koldan işini sağlama almış yani.

  sözlükte aylardır "hidipi akipiyle ınlıştı bışkınlık gitiriciklir" diye konuşup duran kemalistler var. hemen her başlıkta pırtlıyor bunlar. chp'ye oy vereceğim diyenlere bunları teker teker hatırlatmak da benim borcum olsun o halde.