• yemekteyiz programındaki yarışmacıların kullanmayı çok sevdiği bir noktalama işaretidir. şöyle örnekleri var:
    "bence bu akşam güzel geçecek" => "bu akşamın çok güzel geçeceğini düşünüyorum",
    "yemeklerim güzel olacak" => "yemeklerimin güzel olacağını düşünüyorum",
    "eti yeterince pişirdim" => "eti yeterince pisirdiğimi düşünüyorum"

bu kalıbı, ilk defa kamera karşısına geçen bir insanın, şaşkınlıktan kullanmak zorunda hissettiğini düşünüyorum.
    ekşi sözlük'te "dedirten" neyse yemekteyiz'de "düşünüyorum" da o, diye düşünüyorum.
  • "düşünen bir adamı düşünüyorum. düşündüğümü bildiğim için, ben varım. düşündüğünü bildiğim için, düşlediğim bu adamın da var olduğunu biliyorum. böylece o da benim kadar gerçek oluyor. düşündüğünü düşündüğüm bu adamın beni düşlediğini düşlüyorum. öyleyse gerçek olan biri beni düşlüyor..o gerçek, ben ise bir düş oluyorum.."

ihsan oktay anar
  • bir sıdıka diyalogudur:
    anne:sıdıkaaaaaaaaaaaaaaaaa
    sıdıka:hııııı?
    anne:napıyon?
    sıdıka:düşünüyorum!
    anne:düşünmeeeeeeeeeeee!!!!!!
  • ..düşünüyorum... gittikçe ölüme yaklaşıyorum...
    ..düşünmüyorum... iyi anlaşıyorum..
  • öyleyse buralarda bir yerde olmam lazım!
  • bir psikiyatristin, düşünü yorumlamaya geçmeden önce... derken kalp krizi geçirip ölmesi sonucu son sözleri olabilecek harf bütünü.
  • ''düşünüyorum.. düşünmekte olduğum düşüncesi düşüncelerime karışıyor.. bu felsefedir.
    düşünüyorum.. düşünmekte olduğum fikri fikirlerime karışıyor.. bu ilimdir.
    düşünüyorum.. düşünmekte olduğum yaşantısı yaşantılarıma karışıyor.. bu sanattır.''

özdemir asaf
    yuvarlağın köşeleri
  • her aklı olan insanın yaptığı veya yapmaya çalıştığı ya da yapar gibi yaptığı şey
    misal. düşünüyorum, ölçüp tartıyorum, muhakeme ediyor analiz sentez yapıyorum, çok konuşma aklımı karıştırma çünkü düşünüyorum
hesabın var mı? giriş yap