şükela:  tümü | bugün
  • alamanyadan getirdim diyerek yalan
    atanların alışveriş yeridir hıııı ?
  • (bkz: free shop)
  • gavurların lezzetli çikolatalarına ula$abilme $ansını saglayan özerk alanlar
  • ozellikle turkiye'dekilerin calisanlarinin icki tavsiyelerine uyulmamasi gereken gumruksuz satis noktalarinin acayip ismi.
  • ickilerin super ucuz oldugu, kokularin ise eh denecek kadar ucuz oldugu, digerlerinin ise anlamsiz kaldigi vergisiz, gumruksuz olan, havayollarini kullanarak yolculuk edenlerin almalarina izin verilen bi ce$it dukkan.

ancak $arap alirken orada bulunanlarin tavsiyelerine uymak konusunda kesinlikle tereddut edilmesi gerekir. zira her zaman kesin dogru cikmamakta.
  • orda calisanlar eskiden her mali fiyatinin 10 dolar kadar ustunde satip farki cebine atardi ve bu sayede aldiklari hayvani maasa dokunmadan sadece o karlarla gecinirlerdi ama artik denetim sikilastigi icin yapamamaktalar
  • parfümlerin nerdeyse yarı fiyatına satıldığı, insanın gözünü döndüren, o çikolatadan da istiyorum, bu parfümlerin hepsinden istiyorum dedirten, havaalanlarının en eğlenceli kısmı.
  • (bkz: atu)
  • ayrıca uluslararası yük ve yolcu taşımacılığı yapılan limanlarımızda da (çeşme, kuşadası, vs.) şubeleri bulunmaktadır. şubesine göre değişmekle birlikte alkollü içki, tütün mamûlleri, parfüm, kol saati, konfeksiyon ürünleri ve çikolata gibi ürünlerin vergisiz satışı yapılmaktadır.
  • uçak biletine verdiğiniz paranın içindeki vergileri görünce anlarsınız ki kol gibi vergi vardır aslında...