• 1 nisan '91 doğumlu kolombiyalı futbolcu.

calilidir, şehrinin takımı america de cali'de futbola başlamış, ilk profesyonel sözleşmesini aynı takımla imzalamasının ardından estudiantes la plata'ya transfer olmuştur. geçtiğimiz sezon (2012-13) arjantin ligi'nde oynadığı 31 maçta 13 gol atınca piyasası da artmış haliyle.

1.89 metre boyundaki zapata hızlı ve güçlü olması ile tanınıyor, daha doğrusu epey önceki yıllarda futbol mundial'de öyle söylemişlerdi kendisi hakkında. videolardan görüldüğü kadarıyla da falcao ağabeyi gibi oyun stili.

bu yaz dönemi kesin olarak avrupa'ya geliyor fakat hangi takıma gideceği meçhul. benfica ve dortmund'un istediği söyleniyor, bunun yanı sıra aston villa ve evian thonon gaillard'ın da girişimleri var.
    fakat pedro camilo franco'nun transferiyle birlikte beşiktaş'ın da devreye girdiği, bunun yanı sıra serie a'nın yeni ekibi us sassuolo calcio'nun da transfer girişimlerine başladığı konuşuluyor 1 haftadır.

bakalım hangi takıma gidecek baby falcao.

not: kendisi de pedro camilo franco gibi u20'den sonra milli takıma çağrılmamış.
  • ne resmi twitter adresini ne de resmi facebook adresini bulabildiğim adam. bu akşamki golünden ötürü bir şeyler yazmak istedim beceremedim.
  • 2015-2016 sezonundan 2016-2017 sezonu sonuna kadar udinese'de kiralik oynamaktadir.

pes 2017'de kraldir. link
  • beşiktaş alacak diyorlar. teofili gutierrez bundan daha iyidir.
  • aboubakarı hic begenmeyen biri olarak aboubakar yerine bu adamı alırlarsa yazık ederler takımın geri kalanına.son derece yetersiz bir forvet
  • ismi fenerbahçe ile anılmaktadır.

link

menejerler tarafınfan önerilmiş. ben bu menejerlerin kulüplere isim önermesine acayip takığım. koskoca kulübün scout ekibi ne iş yaparda menejerler kalkıp isim önerir ?
  • juventus'un kocası.
  • çok güçlü forvet. her takımın mutlaka kadrosunda isteyeceği tipten.
  • bu sezonki performansı resmen forvetlere ders niteliğindedir. ataklara öncülük ediyor, hava toplarını düzgün kontrol edip kanat ve orta sahadan gelen oyunculara servis ediyor, müthiş isabetli paslar atıyor, kolay kolay yıkılmıyor, bencil değil pozisyon da yaratıyor ve her iki kanata topu sürükleyerek rakip savunmada boşluklar oluşturuyor. böyle bir forvetin varsa yaslan arkana maçı izle. umarım çok daha iyi takımlarda izleriz kendisini.
  • galatasaray elindeki bütün futbolcuları satsa zapata'nın ancak tek testisini alır. lan olm bu haberleri nerede okuyorsunuz acaba çok merak ediyorum.
hesabın var mı? giriş yap