şükela:  tümü | bugün
 • yaşını başını almış (toplumca) bir çok insanın en büyük sorunsalı olan "düzenli hayat kurma" baskısına alternatif çözüm olarak gördüğüm tanımdır.

  düzenli olarak bir işe girip düzenli gider sahibi olmak bence çok saçma olduğu kadar, bir o kadar da yorucu ve dayanılamaz bir hayat tarzıdır.

  yaptığım işler dolayısı ile ailem ve çevremdeki insanlar sürekli olarak bana "ne zaman düzenli bir hayat kuracağımı" sorup duruyorlar. oysa ki ben bu düzenli düzensiz hayatım ile oldukça mutluyum.

  düzensiz olsa da, düzenli hayatı olan bir çok insana göre iyi bir gelirim var, aç değilim, açıkta olduğumu da sanmıyorum. parça işler ile bazen çok iyi gelirler elde edip, işsiz olduğum dönemleri de bu gelirlerimi yayarak kullanıyorum.

  baktığın zaman çiftçiler, sezonluk işçiler gibi yılın belli dönemlerinde çalışıp, belli dönemlerinde kahvede 52 oynuyorum. çiftçilerden tek farkım yılın belli dönemleri de belli değil bende. bir anda iş çıkıyor, 1-2 ay çalışıyorum, ya da 1-2 hafta, bir bakıyorsun 3 ay yatıyorum.

  sabah 8 akşam 5 hiç bir işim yok, ama bir sürü farklı işle uğraşıp, sürekli seyahat ediyorum. bolca yeni insanla tanışıp, yeni yerler görüyorum.

  ben hayatımdan, yani düzenli düzensiz hayatımdan oldukça memnunum.

  sayın büyüklerim, lütfen gençleri düzenli hayat kurmaya zorlamayın.

  düzenli gider sahibi yapmayın bizi.

  saygılarımla.

  tanım: oldukça güzel bir hayat tarzı.